Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2790
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Konkurs „Bezpieczny KRUSnal” rozpoczęty

Poniedziałek, 13 listopada 2017, 10:40
Aktualizacja: 12:12
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Konkurs „Bezpieczny KRUSnal” rozpoczęty
Fot. KMP Wałbrzych
W Bibliotece–Centrum Kultury w Czarnym Borze odbył się etap regionalny konkursu "Bezpieczny KRUSnal". W działania propagujące bezpieczeństwo dzieci i młodzieży włączyli się także wałbrzyscy policjanci.

Upowszechnianie podstawowych zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym, uświadomienie zagrożeń chorobowych i wypadków występujących w środowisku wiejskim oraz zapoznanie dzieci z bezpiecznym zachowaniem się na obszarach leśnych. Taki jest główny cel konkursu dla szkół podstawowych, którego pierwszy etap odbył się w Czarnym Borze.

Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych w działania włączyli się także funkcjonariusze prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. W trakcie konkursu przeprowadzili z uczniami podstawówek prelekcje nt. bezpieczeństwa oraz zademonstrowali sprzęt policyjny.

W samym konkursie udział wzięli uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z regionu wałbrzyskiego i kłodzkiego. W zakończonym etapie regionalnym spośród 40 uczestników z 10 szkół podstawowych wyłoniono najlepszą dziesiątkę. Laureaci wezmą udział w etapie wojewódzkim. Odbędzie się on 7 grudnia w Wałbrzychu w Bibliotece Pod Atlantami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group