Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2656
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Konkurs „JAK DBAM O SWOJEGO PUPILA” rozstrzygnięty

Piątek, 9 czerwca 2017, 15:06
Autor: red
Wałbrzych: Konkurs „JAK DBAM O SWOJEGO PUPILA” rozstrzygnięty
Fot. UM Wałbrzych
W wałbrzyskim Ratuszu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „JAK DBAM O SWOJEGO PUPILA” w ramach kampanii społecznej „SPRZĄTAM PO SWOIM PSIE, WCHODZĘ W TO” zorganizowanego dla Szkół Podstawowych w Wałbrzychu z obszaru rewitalizacji.

W konkursie wzięło udział 6 szkół, które złożyły 59 prac plastycznych wykonanych przez 61 uczniów.

Konkurs miał na celu uświadomienie najmłodszym mieszkańcom Wałbrzycha, jak ważną rolę dla poprawy estetyki miasta, zdrowia i samopoczucia jego mieszkańców odgrywa odpowiednia pielęgnacja, opieka oraz sprzątanie po swoim pupilu.

Prace wykonano dowolną techniką plastyczną, a oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci z klas 0 – III oraz dzieci z klas IV – VI.

W kategorii od „0” – do III zwyciężyli:

I miejsce – Julia Bedra, kl. I, NSP EUREKA

II miejsce – Olivia Kowalska – kl. III, PSP nr 22

III miejsce – Szymon Niechciał, kl. I, PSP nr 28

W kategorii od IV – do VI nagrody otrzymali:

I miejsce – Wiktoria Pruss, kl. IV, PSP nr 30 oraz Łukasz Karpowicz, kl. IV, PSP nr 30

II miejsce – Maciej Nogawka, kl. IV, PSP nr 30

III miejsce – Emilia Tumidajewicz, kl. IV, PSP nr 30 oraz Weronika Kołodziej, kl. IV, PSP nr 30

Dodatkową nagrodą dla zwycięzcy kategorii wiekowej IV-VI Wiktorii Pruss będzie wykonanie na podstawie pracy konkursowej plakatu promującego kampanię.

Zwycięzcy oraz wszyscy pozostali uczestnicy konkursu, otrzymali z rąk Prezydenta Zygmunta Nowaczyka nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Każdy uczestnik konkursu otrzymał również „Psie pakiety” do sprzątania nieczystości po swoich pupilach, które otrzymaliśmy w ramach współpracy ze ZDKiUM. Pakiety będą również rozdawane mieszkańcom dzielnic objętych rewitalizacją w ramach kolejnych działań.

Konkurs zorganizowany został przez Biuro ds. Rewitalizacji Miasta w ramach kampanii społecznej– „Sprzątam po swoim psie. Wchodzę w to!”. Celem akcji jest budowanie świadomości dzieci oraz dorosłych w zakresie podstawowych zasad czystości w
miejscach publicznych poprzez sprzątanie po swoich pupilach oraz kształtowanie zasad pielęgnacji i sprawowania opieki nad zwierzętami.

Ponadto w ramach kampanii pracownicy Biura ds. Rewitalizacji Miasta, po konsultacjach z mieszkańcami obszarów rewitalizacji, sporządzili lokalizację brakujących śmietników oraz wystąpili do ZDKiUM o ich uzupełnienie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group