Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 4129
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Konkurs kulinarny "Mistrz Jaja"

Niedziela, 18 marca 2018, 8:28
Aktualizacja: 8:45
Autor: Robert Bajek
REGION, Walim: Konkurs kulinarny "Mistrz Jaja"
Fot. Robert Bajek
W walimskim Centrum Kultury i Turystyki odbył sie wczoraj tradycyjny konkurs kulinarny "Mistrz Jaja" – Wielkanocne Tradycje Kulinarne.

W konkursie udział wzięło 9 uczestników: Anna Sałapatek z Michałkowej, Daria Sałapatek również z Michałkowej, Agnieszka Jarachowska z Glinna, Danuta Bendarkiewicz ze Świdnicy, Małgorzata Trojanowska z Sierpnicy, Jolanta Miś z Walimia, Elżbieta Jarachowska z Glinna, Kamil Król, reprezentujący MOS Walim i Marek Kapłon z Jugowic. Każdy z uczestników zaprezentował dwie potrawy konkursowe.

W siódmej edycji konkursu kulinarnego "Mistrz Jaja" Wielkanocne - Tradycje Kulinarne Trzecie miejsce zajął Kamil Król za wielkanocnego przekładańca. Miejsce drugie zajęła Elżbieta Jarachowska za pasztet a miejsce pierwsze i tytuł "Mistrza Jaja" otrzymała Daria Sałapatek za żurek. Laureaci konkursu otrzymali nagrody finansowe, wynoszące odpowiednio 450, 350 i 300 złotych. Dodatkowo wszyscy uczestnicy konkursu i wystawcy dostali pamiątkowe dyplomy.

Oprócz degustacji potraw wielkanocnych podczas imprezy nie zabrakło też stoisk rękodzielniczych z wyrobami, ozdobami i dekoracjami świątecznymi oraz występów artystycznych dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Walimiu. Odbył się także koncert Kapeli Góralskiej "Janicki".

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group