Poniedziałek, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 2924
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Konkurs rozstrzygnięty

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Czwartek, 16 grudnia 2010, 12:42
Aktualizacja: 12:43
Autor: red
Fot. Urząd Miasta w Boguszowie–Gorcach
10 grudnia obchodzony jest na całym świecie jako Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Uczniowie PSP nr 6 w Boguszowie–Gorcach co roku pamiętają o tych obchodach. W bieżącym roku odbywały się pod hasłem „Dzieciństwo bez przemocy”. W szkole miały miejsce różne działania związane z projektem wychowawczym: „Wokół praw człowieka” koordynowanym przez Lidię Łabędzką – wicedyrektora i pedagoga szkolnego.

Dzieci z klas młodszych uczestniczyły w happeningu, w czasie którego podczas zabawy, poznawały swoje prawa, ale też uczyły się, jak reagować na przemoc.
Uczniowie klas starszych przygotowali program poświęcony prawom człowieka i dziecka z montażem słowno-muzycznym i projekcją multimedialną.

Tego dnia odbyła się III edycja Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy. Drużyny przygotowały ciekawe projekcje multimedialne, które zostały ocenione przez komisję, a następnie zespoły przystąpiły do kolejnych zadań konkursowych, sprawdzających ich wiedzę na temat praw człowieka. Ciekawe i atrakcyjne metody pracy pobudzały uczniów do aktywności oraz zachęcały do rywalizacji.

Do turnieju przystąpiły reprezentacje z czterech szkół: PSP1 Boguszów-Gorce, PSP6 Boguszów-Gorce, PSP 17 Wałbrzych, SP Witków. Zwycięzcami zostali uczniowie PSP 17 z Wałbrzycha. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny na plakat. Zgłoszonych zostało75 prac plastycznych. Zwycięzcą w kategorii klas młodszych została Agnieszka Rudzka uczennica klasy 3b PSP6, natomiast w kategorii klas starszych pierwsze miejsce zajął Patryk Prystupa uczeń klasy Vc PSP1 Boguszów-Gorce.

Spośród nadesłanych do konkursu prac, stworzono w szkole galerię plakatów. Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody, które ufundowane zostały przez Burmistrza Miasta Boguszowa-Gorc. Dzień Praw Człowieka w PSP 6 upłynął w atmosferze dobrej zabawy, życzliwości, szacunku i tolerancji oraz przyczynił się do poszerzenia wiedzy uczniów o prawach człowieka.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group