Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 1832
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Konkurs „Sąsiedzi – jak to jest przy granicy?” rozstrzygnięty

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 24 sierpnia 2013, 9:05
Aktualizacja: Niedziela, 25 sierpnia 2013, 15:31
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Amfiteatrze STYK w Wałbrzychu odbył się uroczysty finał zorganizowanych przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury i Adalbertinum z Hradec Kralove wieczorów kina plenerowego, połączony z rozstrzygnięciem konkursu „Sąsiedzi – jak to jest przy granicy?”.

Podczas spotkania finałowego zaprezentowane i nagrodzone zostały najlepsze, najwyżej ocenione produkcje filmowe twórców kina offowego. Wyświetlony został również czeski film przedstawiający przygody grupy czeskich wczasowiczów podczas wakacji spędzanych nad Adriatykiem. Film nosi tytuł „Wycieczkowicze” a jego jest Jiří Vejdělek.

Do konkursu zgłoszonych zostało 12 produkcji – 9 czeskich i 3 polskie. Jury w składzie: Magdalena Badura – producent filmowy i telewizyjny, Kazimierz Korolczuk – Superfotograf, Jarosław Buzarewicz – Dyrektor WOK i Pert Svihlik – Adalbertinum zadecydowało, że nagrodę główną otrzyma Bartosz Tryzna za film „Franek”. Wyróżnienie Jury przyznało produkcji „Inspectori”, którego autorem jest Pavel Maly. Nagrodę publiczności natomiast otrzymał Martin Bohadlo za film „Minetrix”.

Pomimo zakończenia konkursu i wieczorów kina plenerowego WOK ma dla swoich gości niespodziankę: 30 sierpnia odbędzie się jeszcze jedna projekcja, podczas której zaprezentowany zostanie film „Mężczyzna Idealny”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group