Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4143
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Sokołowsko: Konserwator Zabytków wydał pozwolenie na remont drogi w Sokołowsku

Czwartek, 6 października 2016, 13:15
Aktualizacja: 13:17
Autor: red
REGION, Sokołowsko: Konserwator Zabytków wydał pozwolenie na remont drogi w Sokołowsku
Fot. UM Mieroszów

W wyniku interwencji Burmistrza Mieroszowa Marcina Raczyńskiego i mieszkańców Sokołowska, wznowiono prace remontowe drogi powiatowej nr 3364D, czyli ulicy Głównej w Sokołowsku.

Decyzją z dnia 3 października 2016 roku Kierownik Delegatury w Wałbrzychu Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Maria Ptak, udzieliła pozwolenia Starostwu Powiatowemu w Wałbrzychu na wykonanie przebudowy drogi.

Przypomnijmy, że 23 września Kierownik Delegatury wydała decyzję nakazującą wstrzymanie prowadzonych robót budowlanych, ponieważ powiat wałbrzyski jako właściciel drogi, nie zwrócił się do Konserwatora Zabytków z wnioskiem o wydanie pozwolenia przeprowadzenia robót. Zgodnie z ustawą z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, właściciel obiektu znajdującego się w zabytkowym układzie urbanistycznym wpisanym do rejestru zabytków, jest bezwzględnie obowiązany do uzyskania pozwolenia wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Burmistrz Mieroszowa włączył się do sprawy i natychmiast zwrócił do Konserwatora Zabytków o uchylenie decyzji wstrzymującej załączając apel mieszkańców z ponad 300 podpisami.

Od 6 października mieszkańcy Sokołowska mogą spokojnie odetchnąć, ponieważ pracownicy firmy wykonującej przebudowę wrócili i wznowili prace.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group