Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 4040
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kowalowa: Kontenerem w wiadukt

Wtorek, 28 lipca 2020, 7:37
Aktualizacja: Środa, 29 lipca 2020, 8:07
Autor: red
REGION, Kowalowa: Kontenerem w wiadukt
Fot. KMP Wałbrzych
Zlekceważył znak zakazu ograniczający wjazdu pojazdów o wysokości powyżej 3,6 m i uderzył kontenerem o wiadukt kolejowy. Kierujący ciągnikiem siodłowym doprowadził tym samym do kilkugodzinnych utrudnień na drodze krajowej K–35 w miejscowości Kowalowa. Mężczyzna – mieszkający na co dzień w powiecie średzkim – po wykonanych przez policjantów ruchu drogowego czynnościach został ukarany za popełnione wykroczenie mandatem karnym.

Pas ruchu w kierunku Wałbrzycha był zablokowany, po tym jak kierujący ciągnikiem siodłowym zahaczył przewożonym na naczepie kontenerem o wiadukt kolejowy, który to następnie zsunął się na bariery energochłonne ustawione przy jezdni. Do zdarzenia doszło po godzinie 12:00 na ul. Wałbrzyskiej w Kowalowej. Funkcjonariusze wprowadzili na miejscu kolizji ruch wahadłowy i ręcznie kierowali nim przez kilka godzin - do zakończenia działań. Na szczęście konstrukcja wiaduktu nie uległa znacznemu uszkodzeniu i został on dopuszczony do dalszej eksploatacji.

Przypomnijmy, że za niezastosowanie się do znaku B-16, zakazującego wjazdu pojazdom o wysokości przekraczającej – tak jak w tym przypadku - 3,6 m, policjanci wg taryfikatora mogą nałożyć grzywnę w postaci mandatu karnego w kwocie 500 zł i 6 pkt. I taki właśnie otrzymał kierujący zestawem pojazdów.

Twoja reakcja na artykuł?

1
6%
Cieszy
6
35%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
24%
Złości
5
29%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group