Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3349
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Kontrole będą dokładniejsze

Niedziela, 7 listopada 2021, 8:12
Aktualizacja: 9:52
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Kontrole będą dokładniejsze
Fot. KMP Wałbrzych
Z uwagi na wzrost dobowej liczby zakażeń koronawirusem policjanci w dalszym ciągu będą kontrolować środki komunikacji publicznej, galerie i inne obiekty, w których obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki.

Obowiązujące przepisy sanitarne obligują osoby podróżujące komunikacją miejską, a także przebywające w galeriach handlowych i innych obiektach użyteczności publicznej do zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki.

Z uwagi na pogarszającą się sytuację covidową i duży dobowy wzrost ilości osób zakażonych funkcjonariusze kontynuują zdecydowane działania. Mundurowi będą częściej pojawiać się w tych miejscach, aby egzekwować przepisy sanitarne, a ci którzy nie będą ich przestrzegać muszą liczyć się z tym, że zostaną ukarani mandatem.

Tylko podczas wczorajszych działań policjanci przeprowadzili kilkaset kontroli galerii, sklepów, lokali oraz środków komunikacji zbiorowej. Spośród ujawnionych naruszeń, z powodu lekceważącego stosunku do obowiązku zasłaniania ust i nosa w ponad stu kilkudziesięciu przypadkach funkcjonariusze wobec sprawców wykroczeń zastosowali postępowanie mandatowe.

Ponadto w ramach codziennych obowiązków policjanci odwiedzają również osoby, które są objęte kwarantanną i sprawdzają, czy pozostają w miejscu swojego zamieszkania.

Podobne kontrole będą kontynuowane, szczególnie w miejscach, gdzie można spodziewać się większej ilości osób.

Twoja reakcja na artykuł?

27
47%
Cieszy
17
30%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
6
11%
Złości
6
11%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group