Piątek, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 2186
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kontrolowali przejścia

Wiadomości: Wałbrzych/powiat wałbrzyski
Niedziela, 3 listopada 2019, 8:42
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 listopada 2019, 8:02
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeprowadzili akcję prewencyjno–kontrolną pn. „Pieszy”. Mundurowi podczas niej szczególnym nadzorem objęli rejony przejść dla pieszych.

W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 46 wykroczeń popełnionych przez kierujących. 16 z nich nich dotyczyły nieprawidłowego przejeżdżania przejść dla pieszych.

Funkcjonariusze podczas akcji nadzorowali także prawidłowość poruszania się pieszych po drogach bez wyznaczonych chodników oraz sprawdzali, czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach dozwolonych, oraz czy stosują się do sygnalizacji świetlnej. W tym zakresie mundurowi ujawnili 14 wykroczeń.

Po raz kolejny przypominamy. Wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są w głównymi powodami wypadków drogowych z udziałem pieszych. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego ściągnijmy nogę z gazu, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

Twoja reakcja na artykuł?

1
11%
Cieszy
1
11%
Hahaha
1
11%
Nudzi
2
22%
Smuci
1
11%
Złości
3
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~kierowca 3-11-2019 20:44
Akcja potrzebna. Dobrze, że mówi się o wykroczeniach pieszych, którzy w powszechnej narracji traktowani są zawsze jako ofiary w relacji kierowca auta-pieszy. Plagą jest przechodzenie pieszych przez drogę poza miejscami wyznaczonymi, a później są potrącenia i dochodzi do tragedii.
~Astro 4-11-2019 13:39
Najgorsze HAMSTWO u pieszych jest to iż widząc nadjeżdżające auto celowo przyśpieszają kroku aby wymusić zatrzymanie się auta i częściej robią to starcy którym nigdzie się nie śpieszy .Niestety auta w miejscu się nie zatrzyma tym bardziej jeżeli jest ślisko. Drugie HAMSTWO to zasłanianie się bokiem parasolką przez tępe baby przechodząc przez ulicę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group