Poniedziałek, 2 sierpnia
Imieniny: Gustawa, Kariny, Marii
Czytających: 4199
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Kontrolowali przejścia

Niedziela, 3 listopada 2019, 8:42
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 listopada 2019, 8:02
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Kontrolowali przejścia
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeprowadzili akcję prewencyjno–kontrolną pn. „Pieszy”. Mundurowi podczas niej szczególnym nadzorem objęli rejony przejść dla pieszych.

W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 46 wykroczeń popełnionych przez kierujących. 16 z nich nich dotyczyły nieprawidłowego przejeżdżania przejść dla pieszych.

Funkcjonariusze podczas akcji nadzorowali także prawidłowość poruszania się pieszych po drogach bez wyznaczonych chodników oraz sprawdzali, czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach dozwolonych, oraz czy stosują się do sygnalizacji świetlnej. W tym zakresie mundurowi ujawnili 14 wykroczeń.

Po raz kolejny przypominamy. Wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są w głównymi powodami wypadków drogowych z udziałem pieszych. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego ściągnijmy nogę z gazu, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

Twoja reakcja na artykuł?

1
11%
Cieszy
1
11%
Hahaha
1
11%
Nudzi
2
22%
Smuci
1
11%
Złości
3
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group