Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1985
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kontrowersyjna malarka w bibliotece

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 2 grudnia 2010, 12:50
Aktualizacja: 12:51
Autor: DK
Fot. organizatorzy
Bohaterka amerykańskiego ruchu feministycznego, piękna, namiętna, biseksualna i genialna. Frida Khalo, malarka o wielu twarzach, zagości już niedługo w Wałbrzychu w ramach cyklu „Biografie sławnych ludzi” przygotowanego przez Bibliotekę pod Atlantami.

Projekcja filmu pt. „Frida” w reżyserii Julie Taylor, z Salmą Hayek w roli głównej, zaplanowana jest na 7 grudnia na godzinę 16.00 w Filii nr 7 (Piaskowa Góra). Fabuła toczy się wokół burzliwego romansu słynnej malarki z jej mentorem i kochankiem Diego Riverą. Na ekranie, oprócz Salmy Hayek, zobaczymy też m.in. Alfreda Molina, Mia Maestro, Edwarda Nortona, Geoffrey'a Rusha i Antonio Banderasa. Scenariusz do filmu napisali Clancy Sigal, Anna Thomas, Diane Lake i Gregory Nava, a za zdjęcia odpowiedzialni są Emmanuel Lubezki i Rodrigo Prieto.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~a. 2-12-2010 13:37
Rewelacyjny film ! warto się wybrać odpocząć od natłoku politycznych wiadomości ;)
~yayco-macho 2-12-2010 16:09
Świetny film !!! Ach Frida!! Wspaniała KOBIETA i ARTYSTKA! Kobiety, jak ONE potrafią tworzyć z pasją! Może wszystko tak robią? Pasjami uwielbiam.. „Skrzywiając” lekko Tuwima, mogę rzec „"zazwyczaj bardzo długo pozostaję pod wrażeniem, jakie wywarłem na kobiecie”... zaraz bufon! Przecież jest o Fridzie!.. Poważnie - warto!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group