Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 1645
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kopalnia na wakacje

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 5 września 2019, 8:33
Aktualizacja: Piątek, 6 września 2019, 8:09
Autor: red
Fot. red
Wakacje dobiegły końca. W ciągu tych dwóch letnich miesięcy w Starej Kopalni wiele się działo.

Od 24 czerwca obowiązywała specjalna oferta zajęć przeznaczona dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych. W ramach oferty wakacyjnej odbywały się Artystyczne Środy w Centrum Ceramiki Unikatowej – można było skorzystać z warsztatów ceramicznych i graficznych. Dwa razy w tygodniu odbywało się także specjalne zwiedzanie i warsztaty ceramiczne w ramach pakietu Stara Kopalnia rodzinnie – węgiel i ceramika.

W ich trakcie rodzice razem z dziećmi mogli wspólnie stworzyć ceramiczne dzieła. We współpracy z Centrum Robotyki, Programowania i Nowych Technologii KidsTech Stara Kopalnia zorganizowała 4 turnusy półkolonii dla dzieci w wieku szkolnym – w programie pojawiła się m.in. Akademia Youtubera oraz gry terenowe po Starej Kopalni. Z bogatej oferty wakacyjnych warsztatów skorzystało blisko 1000 osób.

W trakcie wakacji Starą Kopalnię odwiedziło kilku blogerów, m.in. Koralowa Mama, Tosimama i książki oraz Motocyklem w Nieznane. Relacje z odwiedzin w Wałbrzychu i jego atrakcjach można przeczytać bezpośrednio na blogach. W sierpniu Centrum Ceramiki Unikatowej odwiedziła przedstawicielka Gozdnickiego Domu Kultury w ramach inicjatywy Glina Kołem Się Toczy, a relacja z pobytu w Starej Kopalni jest dostępna
w mediach społecznościowych.

Wakacje to również czas promocji – Stara Kopalnia prezentowała się podczas Projektu Plaża w Świnoujściu wraz z Urzędem Miasta i Zamkiem Książ oraz w Szklarskiej Porębie w ramach zaproszenia od Sudeckiego Bractwa Walońskiego. Na stoisku można było dowiedzieć się wielu informacji o Starej Kopalni i o Wałbrzychu oraz skorzystać z warsztatów tematycznych. Obiekt pojawił się również w programie Aktywne Wakacje w TVP3 wraz z Miastem Wałbrzych, Muzeum Porcelany i Aqua-Zdrojem oraz w Dzień Dobry Wakacje TVN.
- Dzięki licznym działaniom promocyjnym odnotowaliśmy znaczny wzrost liczby turystów w porównaniu do zeszłego roku. Również nasza oferta wakacyjna cieszyła się większym zainteresowaniem mieszkańców i osób przyjezdnych w porównaniu do ubiegłorocznych wakacji - mówi Jan Jędrasik – dyrektor Starej Kopalni.

W okresie letnim odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych: po raz kolejny w Starej Kopalni zagościł Metal Mine Festival, a dzień później w ramach Ensemble Festival wraz z zespołem wystąpił Marcin Masecki. Oprócz wydarzeń muzycznych odbył się także VII Wałbrzyski Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych, a Stara Kopalnia dopingowała biegaczy podczas Toyota Półmaraton Wałbrzych. Na zakończenie wakacji jak co roku zorganizowano Lata Finał – Kopalnię Kolorów, podczas którego uczestnicy wyrzucali w górę kolorowe proszki Holi i tańczyli energetyczną zumbę, a to wszystko przy znanych utworach, które zapewniał DJ Novicky – rezydent popularnych, wrocławskich klubów.

W sierpniu dwukrotnie miało miejsce nocne zwiedzanie z biesiadą górniczą, w trakcie którego uczestnicy mogli poczuć się niczym prawdziwi górnicy i wykonywać prace górnicze w podziemiach. Nad przebiegiem czuwali przewodnicy – byli górnicy. Podczas biesiady górnicy opowiadali anegdoty i górnicze historie, a czas umilała także muzyka na żywo. Jan Jędrasik: – Taka forma zwiedzania cieszy się coraz większą popularnością – za każdym razem wszystkie bilety są wyprzedane, a kolejne firmy i grupy zgłaszają się do nas w celu organizacji nocnego zwiedzania jako formy team buildingu.

Przez całe wakacje zarówno w Centrum Ceramiki Unikatowej, jak i w Galerii Sztuki Współczesnej można było bezpłatnie obejrzeć aż 3 ekspozycje, które są jeszcze dostępne do połowy września: wystawa „Teraz” z okazji 70-lecia istnienia Wydziału Szkła i Ceramiki na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, wystawa „Żywioły/Woda” składająca się ze zdjęć autorstwa fotografów National Geographic Polska oraz wystawa malarstwa Mariusza Mikołajka „Zawsze początek. Spotkanie”.

Wakacje były bardzo intensywnym czasem w Starej Kopalni, ale jesień zapowiada się również bardzo ciekawie z uwagi na liczne koncerty i spektakle (m.in. Kortez, Daria Zawiałow czy Paweł Domagała oraz spektakl komediowy „Kiedy kota nie ma”). Z kolei już na początku września zapraszamy serdecznie na Europejskie Dni Dziedzictwa – w programie wykłady, prezentacje, warsztaty, gry terenowe oraz rodzinne zwiedzanie Starej Kopalni. Na grupy szkolne czeka także oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 wzbogacona o nowe formy zajęć.
- Obecnie promujemy naszą nową ofertę edukacyjną – już na ten moment mamy wiele rezerwacji zajęć i warsztatów zarówno na ten rok, jak i na przykład na kwiecień 2020 – mówi Jan Jędrasik.

Szczegóły dotyczące wszystkich wydarzeń znajdują się na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~D... 5-09-2019 11:15
To jeszcze poprosimy uprzejmie o wyniki finansowy Starej za omówiony okres: ile wpływów z biletów, ile dotacji miejskich czy innych przychodów, a ile wszystko to kosztowało. Bo umówmy się: za darmo to nie działa, a taki prosty rachunek ekonomiczny pozwoli na dyskusję, czy jest to działalność efektywna, czyli czy koszty są adekwatne do uzyskiwanych korzyści. Bo może podobne efekty są do uzyskania za mniejsze pieniądze?
~Historia 6-09-2019 8:50
do: ~D... (11:15)
O dziedzictwie kulturowym i historii się tak nie rozmawia, czemu próbujecie wszystko zniszczyć i zniechęcić ludzi, do swojej historii, do kultury, do wartości ? czy u was w PiSie liczyć powinien się tylko kościół ?
~ostrożny 6-09-2019 10:09
do: ~Historia (8:50)
post będący potwierdzeniem, mam nadzieję , nieuświadomionego przekonania (nie wiem na jakiej podstawie) o wyższości własnego stanowiska a priori. Bez dyskusji, bez argumentów i bez jakiejkolwiek próby zderzenia różnych racji. Post ten jest chyba dowodem, o braku możliwości porozumienia z tą grupą społeczną. Podam pewną analogię, w oparciu o zachowania z psychologii społecznej. Środowisko, które utraciło władzę tkwi w bardzo silnym przekonaniu iż, co prawda władzę straciło, ale rację ma do końca świata (ze względów genetycznych ?). Wracając do analogii. W obliczu takiego nastawienia 1-ej grupy do 2-giej, wiara w normalne relacje między nimi jest tak płonna, jak ta w normalne relacje między niewolnikami i ich właścicielami po wojnie secesyjnej, pomimo równego statusu obu grup wobec prawa. Poczucie wyższości jednych nad drugimi blokowało i zablokowało ją na wiele lat. Oczywiście na sztandarach jest co innego.
~ostrożny 5-09-2019 20:30
Jestem sympatykiem Starej Kopalni, ale trzeba zrobić wszystko, aby działalność tej instytucji nie spatologizowała się podobnie jak ECS w Gdańsku, ewoluując w stronę politycznej przybudówki pewnych grup politycznych. Polityka i ideologia precz od takich instytucji. Wniosek z postu powyżej uważam za zasadny i profesjonalny i nie mam tutaj żadnych uprzedzeń.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group