Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 3685
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Koreańska inwestycja w WSSE

Czwartek, 20 października 2022, 9:35
Aktualizacja: 10:07
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Koreańska inwestycja w WSSE
Fot. WSSE "Invest Park"
Koreański inwestor zainwestuje w WSSE blisko 150 milionów złotych.

ANP Enertech, czyli koreański producent komponentów do baterii litowo-jonowych zainwestuje blisko 150 mln zł w Skarbimierzu. Zakład spółki powstanie na terenie Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK". Decyzję o wsparciu uroczyście przekazano podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się w biurze zamiejscowym WSSE w Opolu.

Pochodząca z Korei firma ANP Enertech zamierza zainwestować na Opolszczyźnie ok. 148 mln zł i stworzyć ok. 100 miejsc pracy. Spółka zajmuje się wytwarzaniem wtórnego środka przewodzącego do baterii litowo-jonowych. Jego kluczowymi odbiorcami będą głównie koreańscy producenci baterii do pojazdów elektrycznych z woj. dolnośląskiego i śląskiego. Start produkcji zaplanowano już na grudzień 2023 roku.

- To niezwykle ważne dni dla Opolszczyzny. Wczoraj mieliśmy przyjemność ogłosić podpisanie umowy na wykonanie kompleksowych prac związanych z budową drogi wewnętrznej w Podstrefie Brzeg, a już dzień później kolejna świetna informacja. Ogromnie dziękuję wszystkim za zaangażowanie w realizację tego projektu. Dziękuję pracownikom Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK", władzom województwa, samorządowcom. To ogromna radość, że w roku 25-lecia naszej strefy rozpoczynamy realizację tak dużego projektu. Działamy razem dla rozwoju polskiej gospodarki! - mówił podczas konferencji Prezes Zarządu WSSE Piotr Wojtyczka.

Istotę inwestycji dla całej polskiej gospodarki podkreśla Krzysztof Drynda - Prezes Zarządu Polska Agencja Inwestycji i Handlu - PAIH.

- To kolejny koreański inwestor, który w ostatnim czasie wybrał nasz kraj na lokalizację zaawansowanych procesów w branży e-mobilności. Mogłoby się wydawać, że pandemia Covid-19 zmniejszy apetyt koreańskich firm na lokowanie tego typu biznesu w Polsce, ale nic takiego nie miało miejsca. Od wybuchu pandemii ściągnęliśmy do Polski niemal tyle samo projektów sektora e-mobilności, ile zamknęliśmy przed rokiem 2020. Mam nadzieję, że inni kluczowi inwestorzy pójdą w ich ślady i stworzą więcej miejsc pracy w tak małych gminach jak Skarbimierz.

Radości z pierwszej inwestycji firmy w Europie nie krył Kwangmin Lee, czyli Prezes Zarządu ANP Enertech.

- To dla Polski wielka szansa na zbudowanie silniejszej pozycji w Europie i stanie się hubem dla firm rozwijających nowe technologie. Było kilka powodów, dla których zdecydowaliśmy się na założenie pierwszego zagranicznego zakładu produkcyjnego w Polsce. Najważniejszym z nich było znaczenie Europy i Polski dla rozwoju rynku pojazdów elektrycznych i sektora energetycznego. Jesteśmy przekonani, że będziemy się tu stabilnie rozwijać nie tylko w zakresie produkcji akumulatorów CNT do pojazdów elektrycznych, ale także w sektorze energii odnawialnej i branży nowoczesnych wyświetlaczy elektronicznych – wskazuje Kwangmin Lee.

Szansę dla Skarbimierza, jak i dla całej Opolszczyzny, podkreśla również Tomasz Witkowski, wicewojewoda opolski.

- To druga koreańska firma, która lokuje się na Opolszczyźnie w ostatnim czasie. Bardzo się cieszę, że tym razem również wybrano województwo opolskie, bowiem potrzebujemy tutaj takich firm, które wytwarzają nowe technologie. Dzięki temu nasz region będzie się nadal rozwijał.

Twoja reakcja na artykuł?

4
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
1
8%
Złości
6
50%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group