Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 5841
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Koreański koncern dołącza do WSSE

Środa, 12 czerwca 2024, 7:32
Autor: red
REGION: Koreański koncern dołącza do WSSE
Fot. WSSE "Invest Park"
Kolejny koreański koncern rozpoczyna budowę fabryki na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST–PARK” – inwestycja Posco za ponad 183 mln zł.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” (WSSE) informuje o rozpoczęciu budowy nowoczesnej fabryki rdzeni do silników elektrycznych, hybrydowych i wodorowych przez firmę POSCO International Poland E-Mobility. Uroczystość "wbicia pierwszej łopaty" odbyła się 11 czerwca 2024 roku.

Wartość inwestycji i zakres projektu

Koreański koncern POSCO, poprzez swoją spółkę POSCO International Poland E-Mobility, zainwestuje 183,6 mln zł w budowę zakładu produkcyjnego na działce o powierzchni 10 ha. Budowa zakładu rozpoczęła się w czerwcu 2024 roku, a jej zakończenie planowane jest na połowę 2025 roku. Pierwsze zamówienie na produkcję rdzeni silników napędowych, które będą stosowane w samochodach elektrycznych produkowanych lokalnie w Europie, złożyła firma Hyundai-Kia Motors. Rozpoczęcie produkcji masowej planowane jest na drugą połowę 2025 roku, począwszy od produkcji 1,03 miliona sztuk.

Zaawansowane technologie i ekologiczne podejście

Nowy zakład będzie produkował rdzenie do silników elektrycznych, hybrydowych i wodorowych, wykorzystując najnowsze technologie POSCO, w tym technologię EMFree. Produkowane tutaj komponenty charakteryzować się będą wyjątkową trwałością i efektywnością, co jest kluczowe w kontekście rosnących wymagań rynku motoryzacyjnego.

- Bez wątpienia jednym ze znaczących osiągnięć koncernu jest rozwój technologii, która zostanie zaadaptowana także tutaj — w nowym zakładzie POSCO w Brzegu. Opracowane przez koncern rozwiązania umożliwią produkcję komponentów
o wyjątkowej trwałości i efektywności — parametrów, z których słynie POSCO, a które stają się kluczowe z perspektywy rosnących wymagań rynku - podkreślił Piotr Wojtyczka, Prezes Zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

Strategia Globalna POSCO

POSCO International, podążając za sukcesem na rynku północnoamerykańskim, dąży do rozwoju swojej bazy produkcyjnej na rynku europejskim. Nowa fabryka w Brzegu będzie częścią globalnego systemu produkcji, który ma osiągnąć 7 milionów sztuk rocznie do 2030 roku. POSCO planuje skupić się na głównych europejskich producentach pojazdów elektrycznych i wzmocnić swoją pozycję jako globalnego producenta ekologicznych części samochodowych.

- To znaczące, że zabezpieczyliśmy bazę produkcyjną w Europie, w czołówce ekologicznego przemysłu samochodowego, po Azji i Ameryce Północnej”. Dodał także: „W przyszłości zrobimy krok naprzód jako globalny producent ekologicznych części dzięki dodatkowej współpracy z głównymi europejskimi producentami samochodów - dodał Jeong Su Na, Prezes Zarządu POSCO International Poland E-Mobility

Budowa fabryki Posco w Brzegu jest częścią strategii ekspansji tego koncernu na europejskim rynku motoryzacji elektrycznej. Do końca 2025 roku zatrudnienie znajdzie tu 60 osób, a do 2030 roku liczba ta wzrośnie do 180 pracowników. Nowe miejsca pracy oraz rozwój technologiczny subregionu przyczynią się do wzmocnienia lokalnej branży motoryzacyjnej
i gospodarczego rozwoju Brzegu.

Twoja reakcja na artykuł?

3
33%
Cieszy
1
11%
Hahaha
2
22%
Nudzi
2
22%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group