Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3633
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Koronawirus nie wybiera

Niedziela, 23 stycznia 2022, 11:07
Autor: JAZ
Wałbrzych: Koronawirus nie wybiera
Fot. archiwum
Zdecydowanym problemem ostatnich dni jest wzrost zachorowań, które obserwujemy. Rząd mówi o tym, że wszystko jest pod kontrolą lub że spodziewają się najgorszego. Sprzeczne komunikaty sprawiają, że nie zawsze wiadomo jak postąpić właściwie.

Z kłopotem większej liczby zachorowań muszą mierzyć się również dyrektorzy szkół. W Wałbrzychu jest ich dużo. Większość z nas kwestionowała zasadność powrotu do nauki zdalnej w okresie, w którym władze zakładały szczyty IV i jednocześnie nagły wzrost V fali pandemii. Młodzież do szkół jednak wróciła i już w pierwszym tygodniu spora jej część wróciła do domu na kwarantannę.

Kwarantanna się rozszerzała aż doszliśmy do etapu, w którym trzeba było podjąć ważne decyzje. Jako przykład dbania o swoich uczniów można podać Publiczną Szkołę Podstawową nr 15 w Wałbrzychu. Uczniowie tej placówki, podobnie jak i innych w mieście, sukcesywnie byli odsyłani na naukę zdalną. W końcu doszło do takiego momentu, że nauka stacjonarna nie miała już większego sensu i dyrektor Paweł Łuczyński zdecydował, że bezpieczniej dla wszystkich będzie pracować online. Rodzice do wiadomości otrzymali komunikat o powodzie zmian.

Szanowni Państwo,

z uwagi na duży wzrost liczby zakażeń SARS-Cov-2 informuję, że od jutra do 28 stycznia 2022r. klasy IV – VIII będą uczyły się zdalnie. Część uczniów z klas IV – VIII z uwagi na kontakt z osobą zakażoną jest lub będzie objętych kwarantanną [...] Dotyczy tylko uczniów, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną, sekretariat szkoły będzie przesyłał wiadomości do rodziców dzieci, które mają być objęte kwarantanną. Przypominam, że osoby objęte kwarantanną nie mogą wychodzić z domów. Z kwarantanny zwolnione są osoby, które były zaszczepione.

Z naszych informacji wynika, że do momentu wydania komunikatu, w szkole naukę zdalną kontynuowały klasy 6, jedna 4 i jedna 5 oraz z nauczania początkowego. Uczniowie klas 4-8 zaczęli naukę zdalną już w piątek. Od poniedziałku przejdą na nią również uczniowie klas 1-3.

Twoja reakcja na artykuł?

7
30%
Cieszy
6
26%
Hahaha
1
4%
Nudzi
3
13%
Smuci
2
9%
Złości
4
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group