Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 2108
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koszmarny WOK

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 3 czerwca 2017, 6:31
Autor: red
Fot. organizatorzy
Wałbrzyski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż Bogdana Łobosa „Koszmary”. Wernisaż odbędzie się w sobotę 3 czerwca, godz. 18.00 w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni, ul. Wysockiego 29.

Bogdan Łobos od urodzenia mieszka w Wałbrzychu. Tutaj uczęszczał do szkół, z wykształcenia jest Technikiem Mechanikiem. Przez kilkanaście lat pracował w jednej z wałbrzyskich kopalń. Po ich likwidacji imał się różnych zawodów. Twórczością plastyczną zajmuje się od najmłodszych lat, jest samoukiem. Stosuje różne techniki: malarstwo olejne, pastele, rysunek ołówkiem.

Ma na swoim koncie jedną wystawę indywidualną w wałbrzyskiej ,,Galerii na piętrze” i udział w jednej zbiorowej. W latach 80-tych jego rysunki ukazywały się w fanzinach miłośników fantastyki i heavy metalu. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w: Kanadzie, Irlandii i w Niemczech. Nie ukrywa, że fascynuje się twórczością takich mistrzów, jak: Beksiński, Dali, Giger i im podobni. W swoich obrazkach przedstawia fantastyczne i surrealistyczne wizje ocierające się o senny koszmar.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group