Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3116
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Koza. Dlaczego warto zamontować ją u siebie w salonie?

Środa, 15 stycznia 2020, 12:24
Aktualizacja: 12:49
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Koza. Dlaczego warto zamontować ją u siebie w salonie?
Fot. użyczone
Co sprawia, że kozy, czyli kominki wolnostojące cieszą się coraz większą popularnością? Dlaczego są cenione przez wielu użytkowników? Poniżej lista zalet, obok których nie można przejść obojętnie. Zwłaszcza, że inwestycja w takie urządzenie nie należy do bardzo kosztownych. Piec wolnostojący tego typu to koszt zdecydowanie mniejszy niż tradycyjny kominek – a to tylko początek listy zalet.

Szybki i prosty montaż, czyli mniejsze wydatki i oszczędność czasu

Nie każdy może pozwolić sobie na montaż kominka w swoim domu. Przeszkodą nierzadko jest być brak wystarczającej ilości miejsca albo po prostu zbyt słaby strop, którego nie można wzmocnić. W takich sytuacjach bardzo dobrą alternatywą jest koza, określana również jako kominek wolnostojący. Poza tym nie jest tu konieczne wykonanie specjalnej obudowy, przez co finalnie koszty całości również są zdecydowanie mniejsze. A kiedy pojawi się taka potrzeba, można urządzenie przestawić i na nowo zamontować w innym miejscu.
Koza – funkcjonalność to podstawa

Oprócz tego koza podobnie jak kominek może ogrzać większe pomieszczenie. A modele wyposażone w tzw. płaszcz wodny są w stanie podnieść temperaturę w więcej niż jednym pomieszczeniu, podobnie jak kominki. Sprawność takich urządzeń jest porównywalna. Dodatkowo można tutaj maksymalnie wykorzystać ciepło, a to za sprawą specjalnych ścianek paleniska. Na efektywność wpływa również deflektor, który pozwala na dopalanie cząstek opału, przez co droga spalin zostaje wydłużona. Poza tym nowoczesne kominki wolnostojące wyposażone zostały w specjalny popielnik, który umożliwia ręczną kontrolę nad procesem spalania.

Sprawdź kominki wolnostojące na www.kratki.com/sklep/pl/category/15/piece

Urok żeliwa – powrót do przeszłości

Współczesne kominki wolnostojące mogą swoim wyglądem bardzo mocno przypominać te tradycyjne. Mimo to są od nich zdecydowanie bardziej funkcjonalne. Dekoracyjne zdobienia z żeliwa mają w sobie niepowtarzalny urok, warto zadbać o taki klimat w swoim wnętrzu. Także minimaliści znajdą coś dla siebie, na rynku dostępne są też modele mające bardzo prostą formę, taką, która dyskretnie dopełni każdą przestrzeń.

Brak problemu z sadzą

Wiele osób rozważających zakup kominka wolnostojącego zapewne porzuca ten pomysł w obawie przed brudem, sadzą i koniecznością wykonywania dodatkowych prac porządkowych. Jak się okazuje, najnowsze piecyki posiadają systemy, które skutecznie ograniczają osadzanie się sadzy, a to za sprawą wbudowanego systemu czystej szyby. Chodzi tu o specjalną kierownice powietrza. Poza tym posiadają one odpowiednią szufladę, popielnik, w którym gromadzą się wszelkie pozostałości po spalonym paliwie, czyli drewnie. Dużym ułatwieniem jest też ruchomy ruszt, który podobnie ułatwia usunięcie popiołu.

Twoja reakcja na artykuł?

7
64%
Cieszy
1
9%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
9%
Smuci
2
18%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group