Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2083
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kradł aż 93 razy

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 19 maja 2012, 13:30
Aktualizacja: 13:34
Autor: red
Fot. red
Kryminalni z komisariatu pierwszego zatrzymali sprawcę 93 kradzieży. Łupem złodzieja padły płytki niklowe znajdujące się w jednym z zakładów pracy w Wałbrzychu

Policja otrzymała zgłoszenie, że na terenie jednego z wałbrzyskich zakładów pracy, doszło do kradzieży płytek niklowych. Jak szybko ustalili kryminalni z komisariatu pierwszego w Wałbrzychu, nie była to jedyna kradzież. Sprawca działał systematycznie przez blisko rok. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę 213 tysięcy złotych.

W wyniku podjętych działań, funkcjonariusze ustalili tożsamość podejrzanego. 15 maja zatrzymali 28-letniego mieszkańca Świebodzic. Złodziejem okazał się magazynier zakładu pracy. Zatrudniony również jako przedstawiciel handlowy tego zakładu 28-latek miał za zadanie rozwozić po całym kraju płytki niklowe. Magazyn nie był monitorowany. W związku z tym mężczyzna pobierał znaczne ilości towaru. Nie budząc podejrzeń wśród pracodawców, część płytek sprzedawał w punktach skupu złomu, by wzbogacić swój budżet domowy. Funkcjonariuszom udało się odzyskać część skradzionego mienia o wartości 80 tysięcy złotych, które zabezpieczono w Będzinie.

Prowadząca śledztwo Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu przedstawiła zatrzymanemu 93 zarzuty kradzieży znacznej wartości i zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia paserów w tej sprawie. Za to przestępstwo grozi 28-latkowi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group