Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 2073
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kradli prąd

Czwartek, 17 października 2019, 6:33
Aktualizacja: Piątek, 18 października 2019, 8:59
Autor: red
Wałbrzych: Kradli prąd
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci, tylko wczoraj, zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży prądu aż sześciu mieszkańców naszego miasta. Przypominamy, że nielegalne podłączenie się do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Wałbrzyscy policjanci weryfikując otrzymane informacje trafili do sześciu mieszkań na terenie Wałbrzycha. We wszystkich przypadkach natrafiono na nielegalnie przyłącza do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych. Tym „sprytnym” sposobem sześcioro zatrzymanych doprowadziło prąd do swoich mieszkań. Do zlikwidowania nielegalnych przyłączy zostali wezwani pracownicy firm dostarczających energię, którzy dokonali również stosownych pomiarów.

Przypominamy, że kradzież prądu, zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponadto sprawcy będą musieli uregulować także naliczoną przez dostawcę opłata za nielegalny pobór, którego wysokość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

8
47%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
1
6%
Smuci
1
6%
Złości
6
35%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group