Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 2545
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krajowe Mistrzostwa IDO w Aqua Zdroju

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 2 kwietnia 2017, 7:47
Aktualizacja: 8:49
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
W Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój od piątku trwają Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization.

Impreza na terenie wałbrzyskiego Aqua Zdroju została zorganizowana już po raz trzeci. Jej celem jest popularyzacja i propagowanie rozwoju tańca nowoczesnego, wyłonienie Krajowych Mistrzów w strukturach IDO w poszczególnych konkurencjach i kategoriach wiekowych, wyłonienie reprezentacji Polski IDO na Mistrzostwa Europy i Świata International Dance Organization na 2017 rok, konfrontacja dorobku artystycznego i wymiana doświadczeń a także promocja Miasta Wałbrzycha, obiektów AQUA ZDRÓJ i całego regionu.

Do Wałbrzycha przyjechali przedstawiciele takich dyscyplin jak Hip Hop, Hip Hop Battles, Electric Boogie i Break Dance. W piątek odbyły się eliminacje IDO Hip Hop, wczoraj zaprezentowały się Hip Hop Formacje i Hip Hop Battles Crew, była także Gala Mistrzów. Dzisiaj natomiast zaplanowano występy takich formacji jak Hip Hop Zespoły i Break Dance Crew. Wśród nagród dla solistów i duetów znalazły się puchary za zajęcie I, II i III miejsca, oraz medale i dyplomy dla finalistów. Dla Grup i Formacji przewidziano medale za zajęcie I, II i III miejsca a także puchary i dyplomy dla finalistów. Dodatkowo przyznawano certyfikat uczestnictwa dla każdego klubu, biorącego udział w Mistrzostwach.

Organizatorami imprezy są: Klub Tańca Sportowego Sport-Dance i Spółka Celowa Wałbrzyskie Centrum Sportowo-Rekreacyjne „AQUA – ZDRÓJ” Spółka z o.o., współorganizatorami Sekretariat Narodowy International Dance Organization w Polsce, Polski Związek Tańca Freestyle, Szkoła Tańca JAST, JAST ATan. Imprezę swoim partonatem objął Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group