Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Krecik zwiedza krainę sowiogórskich tajemnic

Wtorek, 20 lutego 2018, 7:40
Aktualizacja: 10:43
Autor: red
REGION, Walim: Krecik zwiedza krainę sowiogórskich tajemnic
Fot. UG Walim
Najmłodsi mieszkańcy Gminy Walim wraz z jednym z symboli Czech, który “wychował” niejedno pokolenie – maskotką Krecika, dalej poznają Krainę sowiogórskich tajemnic.

19 lutego, razem z przedszkolakami, odwiedził Rzeczkę, Sztolnie Walimskie, Włodarz oraz Jezioro Bystrzyckie. Wszystko odbywa się w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego “Krecik poznaje Polskę”, do którego oddziały przedszkolne w Walimiu zakwalifikowały się jako jedne z dwóch placówek w województwie!

Dzieci, 15 lutego wraz z maskotką złożyły wizytę wójtowi gminy Adamowi Hausmanowi i poznawały Urząd Gminy. Odwiedziły też Publiczną Szkołę Podstawową im. Noblistów Polskich oraz Wielką Sowę.

19 lutego Krecik towarzyszył dzieciom w poznawaniu ich Małej Ojczyzny. Przedszkolaki odwiedziły Rzeczkę, Sztolnie Walimskie, Włodarz oraz tamę na Jeziorze Bystrzyckim i Zamek Grodno. Smaczki Gminy Walim przybliżyła Anna Motyka, przewodnik regionalny.

Następnie dzieci przygotują rysunki z Krecikiem oraz pamiątki, a te zostaną przesłane do przedszkola w Częstochowie, które zainicjowało całe przedsięwzięcie. Docelowo również tam będzie zorganizowana wystawa z zebranych z całego kraju przedmiotów.

Akcję “Krecik poznaje Polskę” w Walimiu nadzorują panie Katarzyna Młot i Sylwia Walkowiak.

Krecik po całym kraju wędruje od kilku miesięcy z inicjatywy Miejskiego Przedszkola nr 13 im. Krecika w Częstochowie. Przejechał już około 4 tysięcy kilometrów.

Bieżące efekty projektu, który odbywa się przy okazji 60. urodzin Krecika w Polsce, można śledzić na portalu społecznościowym Facebook: Krecik poznaje Polskę – Ogólnopolski projekt edukacyjny

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group