Piątek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 4038
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Kredyt przez Internet, czyli gotówka od ręki

Sobota, 17 kwietnia 2021, 6:34
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Kredyt przez Internet, czyli gotówka od ręki
Fot. użyczone
Zastanawiasz się nad wzięciem pożyczki na dowolny cel? Przeczytaj poniższy wpis, aby dowiedzieć się kto może wziąć kredyt gotówkowy, na co zwrócić uwagę biorąc pożyczkę, jakie dokumenty należy przygotować oraz jak kształtuje się ranking ofert banków oferujących pożyczki.

Kto może wziąć pożyczkę?

Pożyczka gotówkowa to zobowiązanie, które jest udzielane przez banki. Niektóre wnioski mogą być złożone przez internet, jednak część musi zostać zatwierdzona stacjonarnie. 

Aby złożyć wniosek o kredyt trzeba być osobą pełnoletnią oraz otrzymywać stałe wynagrodzenie. Nie musi być to jednak przychód związany z pracą zawodową. Co ważne o kredyt możesz się starać również jeżeli jesteś rencistą, emerytem lub studentem. W tym ostatnim przypadku warunkiem jest otrzymywanie stałej wpłaty na konto, np. poprzez stypendium. Obecnie banki często chcą zmniejszyć ilość procedur związanych z przyznaniem kredytu. Daje to możliwość szybkiego otrzymania gotówki.

Na jakie parametry zwrócić uwagę biorąc kredyt?

Decydując się na pożyczkę warto zwrócić uwagę na:
• wysokość raty,
• okres spłaty,
• możliwość przerwy od kredytu tzw. wakacji,
• wcześniejszą spłatę w możliwie najniższej cenie kredytu.

Więcej szczegółów poznasz na: https://www.get-money.pl/banki/kredyt-przez-internet-bez-zaswiadczen-o-dochodach.
 
Jakie dokumenty należy posiadać starając się o pożyczkę?

Decydując się przykładowo o pożyczkę bez zaświadczeń o dochodach formalności ograniczają się do minimum jeżeli chodzi o dokumenty. Część ofert pożyczek udzielanych przez internet wymaga jedynie przelewu weryfikacyjnego ze swojego rachunku bankowego. Wstępna decyzja jest udzielana praktycznie od ręki, a pieniądze są przyznawane nawet w tym samym dniu. 

W przypadku szybkiego kredytu w banku, w którym osoba ma rachunek osobisty lub rozliczeniowy, często wystarczający jest dowód osobisty. W tym przypadku instytucja finansowa może sprawdzić, jakie są wpływy na konto pożyczkobiorcy. Jeżeli chce się wziąć większą kwotę pieniędzy może zajść możliwość, że bank będzie wymagał zaświadczenia o dochodach: może być to wycinek z ostatniej wypłaty, albo emerytury.
 
Ranking kredytów gotówkowych

W internecie można znaleźć wiele rankingów przedstawiających oferty banków. Na czele rankingu znajduje się Alior Bank. Inne firmy, które są dostępne w rankingach to: Smartney.pl, PKO Bank Polski, Santander Consumer Bank.

Wybierając ofertę danej firmy lub banku warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak:
• Oprocentowanie — zależy od wysokości stóp procentowych. Ustala je Narodowy Bank Polski. Wysokość nie może być większa niż 7,2 procent w skali roku. Bank powinien poinformować klienta o wszystkich zmianach.
• Prowizja za udzielenie kredytu — jest jednorazową opłatą pobieraną przez bank za jego udzielenie. W szybkich pożyczkach dolicza się ją do kwoty przyznanego wsparcia. Przez prowizję wzrasta rata kredytu.
• Ubezpieczenie kredytu — ubezpieczenie na wypadek śmierci, hospitalizacji, albo chwilowej niezdolności do pracy. W niektórych bankach klient ma obowiązek jego wykupienia, ale obniża to wysokość oprocentowania, albo prowizji za udzielony kredyt. Przed podjęciem decyzji warto przeanalizować, jak wpłynie to na jednostkową ratę kredytu.
• Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) — dzięki temu można porównać koszty różnych kredytów i pożyczek. RRSO bierze pod uwagę wszystkie prowizje za udzielenie finansowania oraz opłaty typu wspomniane ubezpieczenie.
• Wysokość miesięcznej raty.

Czy macie za sobą jakieś doświadczenia związane z kredytami krótko lub długookresowymi?

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group