Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1538
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krew, czyli źródło życia

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 27 marca 2012, 11:56
Aktualizacja: 11:56
Autor: PAW
Fot. red
W Polsce co 15 sekund krew ratuje ludzkie życie. Krew potrzebna jest dla ofiar wypadków, noworodkom do transfuzji wymiennej, kobietom po ciężkich porodach (przy dużej utracie krwi), w leczeniu wielu chorób np. nowotworowych.

Krew jest bezcennym lekiem, którego nie można niczym zastąpić, ani kupić w żadnej aptece. Źródłem krwi jest wyłącznie zdrowy człowiek. Dlatego tak ważnym jest, aby ludzie mieli świadomość, że dar krwi to bohaterstwo naszych czasów. Oddając krew i ratując przez to zdrowie i życie innych ludzi stajemy się BOHATERAMI.

W rejonie działania Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu jest zarejestrowanych wielu Honorowych Dawców Krwi. Jednak pomimo ich ofiarności, krwi potrzeba ciągle więcej. Zachęcamy zdrowych, dorosłych mieszkańców Wałbrzycha i okolic do podjęcia tej szlachetnej akcji pomocy ludziom potrzebującym.

Godziny pracy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu i terminy akcji wyjazdowych dostępne są na stronie: www.rckik.walbrzych.pl

Zbliżają się też mistrzostwa w piłce nożnej Euro 2012. RCKIK chce pozyskać bezpieczny zapas krwi dla zabezpieczenia tej imprezy. Apeluje do kibiców i sympatyków sportu (nie tylko piłki nożnej) o zgłaszanie się do oddania krwi. Z pomocą Klubów Kibica RCKiK chce zorganizować jedną lub dwie zbiórki krwi w maju przeznaczone w szczególności dla kibiców. Jeśli jest ktoś chętny do pomocy przy zbiórkach lub ich organizacji proszony jest o kontakt: promocja@rckik.walbrzych.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group