Czytających: 5458

Bolków: Kryterium w Bolkowie zdominowane przez kolarzy Górnika

Czwartek, 7 października 2010, 14:37
Aktualizacja: 14:38
W Bolkowie kolarze ścigali się podczas XIX Kryterium Ulicznego o Puchar Burmistrza Bolkowa. Świetnie wypadli kolarze Górnika Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice.

W rywalizacji młodzików zwyciężył Paweł Przewięda, Kamila Gorzawski stanął na najniższym stopniu podium. Na 11. miejscu wyścig ukończył Krzysztof Skibiński. W rywalizacji młodziczek trasę najszybciej pokonała Karolina Wolska. Pozostałe reprezentantki Górnika zajmowały pozycje: Aleksandra Dmytrasz – 4., Monika Lasota – 6., Natalia Grochalska – 7., Paulina Trębacz – 8., Karolina Grochalska – 10., Zuzanna Walczak – 11., Aldona Kołodziej – 12., Anna Sube – 13.

Wśród juniorów młodszych najszybciej linię mety minął Tomasz Mickiewicz, który na finiszu wyprzedził innego zawodnika Górnika – Tomasza Wolskiego. Jakub Pytka był piąty, Mateusz Kowalski szósty, Krzysztof Kusiak ósmy, a Wojciech Głuszek piętnasty. W rywalizacji juniorek młodszych triumfowała zawodniczka Górnika Joanna Dubieniecka przed klubową koleżanką Agnieszką Kusiak i kolejną reprezentantką Górnika - Aleksandrą Wiśniewską. Marlena Przewięda był piąta, a Daniela Szewczyńska ósma.