Jawor: Kryterium w Jaworze pod nasze dyktando

Czwartek, 12 sierpnia 2010, 14:57
Aktualizacja: 14:58
W Jaworze wałbrzyscy kolarze uczestniczyli w kryterium ulicznym i zdominowali tę imprezę.

XII Dolnośląskie Kryterium Uliczne o Puchar Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta Jawora to impreza ciesząca się dużą popularnością.

W kategorii młodzików zwyciężył Paweł Przewięda, Kamil Gorzawski był 7., a Mateusz Rochun zajął 12. lokatę. W rywalizacji juniorów młodszych wygrał wałbrzyski kolarz Tomasz Mickiewicz przed Jakubem Pytką. Na 8. miejscu finiszował Krzysztof Kusiak, 10. był Miłosz Podgórski, 12. Tomasz Wolski, 14. Wojciech Głuszek, a 15. Oskar Makowski.

W kategorii Elite nie mieliśmy reprezentanta Wałbrzycha, choć na 6. miejscu wyścig ukończył wychowanek Górnika, obecnie reprezentujący barwy DHL Author, Radosław Romanik.

W kategorii Mastres wałbrzyszanie również wypadli znakomicie. Wśród zawodników pomiędzy 50-59 rokiem życia Franciszek Jowik z PSL Wałbrzych minął linię mety na 3. miejscu, a w kategorii wiekowej 60-69 lat zwyciężył Zygmunt Pfeifer z Wałbrzycha.