Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 1783
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzysztof Kiljański w Teatrze Zdrojowym

Wiadomości: Szczawno Zdrój
Środa, 28 listopada 2012, 13:50
Aktualizacja: 22:55
Autor: artykuł promocyjny
Fot. użyczone
Szczawieński koncert zatytułowany „Od Sinatry do Presleya” zapowiada się niezwykle interesująco. Jest to jeden z jazzowych projektów Krzysztofa Kiljańskiego. Podczas występu w Teatrze Zdrojowym zaprezentuje nam piosenki swoich ulubionych klasyków jak Frank Sinatra, Nat King Cole, Ray Charles czy Elvis Presley. Nie zabraknie również kompozycji własnych artysty. Na scenie towarzyszyć mu będzie znakomity zespół „Old Friends Orchestra”, gdzie występuje polska elita jazzowa.

Ciepły, niesamowicie melodyjny głos oraz wyjątkowa charyzma sceniczna sprawiają, iż Krzysztof Kiljański jest jednym z bardziej lubianych polskich wokalistów. Znany jest nie tylko z występów solowych, lecz również licznych duetów m.in. z Kajah, Robertem Chojnackim, Martyną Jakubowicz, Bogusławem Mecem czy Elżbietą Adamiak.

Nasz artysta urodził się w Nowej Soli, tam też uczęszczał do Szkoły Muzycznej. Debiutował na scenie mając zaledwie 12 lat, grał wówczas na akordeonie. Po raz pierwszy wokalnie zaprezentował się jako szesnastolatek na międzyszkolnym konkursie piosenki turystycznej. Następne lata współpracował z wieloma zespołami, biorąc udział w licznych festiwalach i konkursach. Związany był głównie z piosenką poetycką i autorską. W 1998 roku zaczęła się jego przygoda z jazzem. W 2001 roku otrzymał wyróżnienie indywidualne na Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Złota Tarka, następnie zajął II miejsce w konkursie Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Rok 2005 okazał się dla Krzysztofa przełomowy. Nakładem wytwórni KAYAX ukazała się jego płyta „In The Room”, którą współtworzył wraz z Witoldem Cisło i Willy Bellem (autor większości tekstów). Bardzo szybko zyskała ona status Złotej Płyty, sprzedając się w blisko stutysięcznym nakładzie, zaś singiel Prócz ciebie, nic w duecie z Kayah przez długie tygodnie gościł na listach przebojów. Utwór ten święcił także triumfy na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie został nagrodzony Superjedynką oraz podczas przyznawania Fryderyków za 2005 rok - zwyciężył w kategorii przebój roku.

Piątek, 30 listopada 2012, godzina 19.00, Teatr Zdrojowy - Szczawno Zdrój

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group