Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 2646
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Książ dostanie kasę

Poniedziałek, 4 października 2010, 12:43
Aktualizacja: Wtorek, 5 października 2010, 14:38
Autor: red
Wałbrzych: Książ dostanie kasę
Fot. red
Sejmik Województwa Dolnośląskiego rozdysponował ponad 260 tys. zł na renowacje zabytków na terenie Dolnego Śląska. Wśród dofinansowanych obiektów znalazł się również zamek Książ.

Na cele renowacji zabytków dolnośląskich Sejmik Województwa Dolnośląskiego przeznaczył w tym roku ponad 5 milionów zł. Część podmiotów zrezygnowało z przyznanych im funduszy i dlatego teraz zaszła konieczność rozdysponowania tych 260 tys. zł. Wśród obiektów, które zostaną dofinansowane jest zamek Książ. Spółce z o.o. Przedsiębiorstwo „Zamek Książ” w Wałbrzychu przydzielono dotację w kwocie 52 tys. zł na dofinansowanie przeciwpożarowych prac zabezpieczających.

Ponadto Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego dofinansował projekt na opracowanie i druk publikacji o zamku Książ. Wniosek został opracowany przez Stowarzyszenie Inteligencji Twórczej w Wałbrzychu przy współpracy z Centrum Europejskim w zamku Książ. Jeszcze w tym roku ma zostać opracowana i wydana publikacja prezentująca historię zamku od współczesności do jego początków. Znajdą się tam m.in. zdjęcia, które nigdy wcześniej nie były nigdzie publikowane.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group