• Wtorek, 22 stycznia 2019
  • Godz. 18:26
  • Imieniny: Anastazego, Doriana, Wincentego
  • Czytających: 3484
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Kto jest lepszym kierowcą – kobieta czy mężczyzna?

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Piątek, 10 sierpnia 2018, 6:41
Aktualizacja: 7:25
Autor: JAZ
Fot. JAZ
Odkąd kobiety zaczęły prowadzić samochody, rozpoczęły się dyskusje na temat tego, kto jest lepszym kierowcą – kobieta czy mężczyzna? W kraju panuje stereotyp mówiący o tym, że zdecydowanie lepszymi kierowcami są mężczyźni. Tylko czy aby na pewno?

Biorąc pod uwagę dane statystyczne firm ubezpieczeniowych okazuje się, że kobiety łamią przepisy o wiele rzadziej. Blisko 60% pań nie przekracza prędkości, prawie 35% nie wyprzedza w niedozwolonych miejscach, a 45% nie wymusza pierwszeństwa. U mężczyzn wskaźniki te wyglądały następująco: 45%, 25%, 40%. Gdy spojrzymy na wskaźniki kolizji, to do takich zdarzeń przyznaje się 11% mężczyzn i tylko 9% kobiet. Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w ubiegłym roku kobiety, stanowiące niemal 40% kierowców, spowodowały niecałe 19% wszystkich wypadków. Wyniki te pokazują, że kobiety są bardziej roztropne i dużo bardziej pilnują się na drodze.

Jaki to ma wpływ na kulturę jazdy samochodem? Badania wskazują, że jest ona wyższa u mężczyzn. To wśród nich aż 65% ustępuje pierwszeństwa innym pojazdom. Kobiety są w tym zestawieniu nieco gorsze. Ich wynik wyniósł niecałe 59%. Kiedy jednak spojrzymy na czynności wykonywane podczas prowadzenia samochodu, nieznacznie korzystniej wyglądają kobiety. Niespełna 43% z nich podczas jazdy samochodem pali papierosy, pije, je, dba o wygląd lub rozmawia przez telefon. Mężczyźni uzyskali w tym notowaniu prawie 50%.

Zbliżone wyniki osiągnięto w badaniu o czystość w samochodzie. Obie płcie uzyskały niemal po równo. Blisko 48% kierowców sprząta swój samochód przynajmniej raz w miesiącu.

Z tak przedstawionych danych trudno jednak wywnioskować, kto jest lepszym kierowcą. Swoje błędy popełniają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Wygląda na to, że płeć nie ma tu znaczenia. Płeć nie ma bowiem większego znaczenia na znajomość przepisów. Podczas jazdy słuchamy audiobooków, radia, rozmawiamy z pasażerami, rozmawiamy przez telefony, używamy nawigacji i innych urządzeń. Wszystko to wpływa na koncentrację.

A co wy o tym myślicie? Kto według was jest lepszym kierowcą?

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Aleksander 10-08-2018 9:34
A od kogo kupilibyscie samochód od kobiety czy mezczyzny
~Kubica 10-08-2018 9:55
Tylko od shemale.
~ 10-08-2018 10:19
I od razu hamulce i sprzęgło do roboty
~Jajacek 10-08-2018 11:30
bez dyskusji kobiety na drodze są bardziej ostrożne i jeżdżą bezpiecznie żeby nie powiedzieć asekuracyjnie. mówimy ogólnie o zjawisku. ale jeśli chodzi o takie manewry jak parkowanie, zwłaszcza na parkingach przy marketach, to sytuacja diametralnie się zmienia. mówiąc wprost kobiety w porównaniu do mężczyzn mają poważne problemy z parkowaniem, szczególnie pomiędzy innymi autami, o późniejszym wyjechaniu z takiego miejsca nie ma co wspominać. najprawdopodobniej kłania się tutaj inne postrzeganie przestrzeni u kobiet. kobiety nie przepuszczają czy też nie wpuszczają tak często innych pojazdów, jak potrafią robić to mężczyźni, ale może dlatego że są właśnie i czują się kobietami...
~baby do garów 10-08-2018 23:54
... Blisko 60% pań nie przekracza prędkości,-no właśnie !!! jedzie taka pinda 40 tam gdzie mozna 70km/h. jedzie kilka aut z facetem za kierownica i szlag ich trafia jak blokuje pas ruchu. co dalej? frustracja sięga zenitu po 30 minutach i w koncu chcą ją wyprzedzic za wszelka cene! o,tu jest zakaz ale nic nie jedzie wiec gazu!!! i nagle jednak cos sie wyłania zza zakrętu i wypadek. WIĘC CZYJA TO BYLA WINA? tylko jego?!
~Czyżby? 11-08-2018 10:11
Chyba ktoś tu ma niskie poczucie własnej wartości i kompleksy (mam na mysli komentarz „baby do garów”) i nie może znieść samej myśli, że kobiety mogą być lepsze ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group