Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2917
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Kto się nie rozwija, ten się cofa. Sprawdź, czy armatura przemysłowa w Twoim zakładzie nie wymaga unowocześnienia

Sobota, 6 kwietnia 2019, 9:04
Autor: red
Kraj: Kto się nie rozwija, ten się cofa. Sprawdź, czy armatura przemysłowa w Twoim zakładzie nie wymaga unowocześnienia
Fot. użyczone
Przedsiębiorcy zawsze mają mnóstwo różnych spraw na głowie: bieżąca realizacja nowych zamówień, zmagania z nieprecyzyjnymi regulacjami prawnymi, rotacja pracowników, reagowania na działania konkurencji... W takim natłoku pilnych zajęć łatwo o drobne zaniedbania, które w dłuższej perspektywie mogą nieść bardzo poważne konsekwencje. Na przykład serwis maszyn czy wdrażanie nowych, efektywniejszych rozwiązań. Zakłady produkcyjne we wszelkich branżach – motoryzacyjnej, chemicznej, spożywczej, kosmetycznej itd. – muszą pracować z maksymalną wydajnością przy jak najniższych kosztach eksploatacji. Niezawodna armatura przemysłowa stanowi w tym wszystkim jedną z kluczowych zmiennych.

Cały łańcuch jest tak silny, jak jego najsłabsze ogniwo

Powyższe powiedzenie doskonale ilustruje sytuację w zakładowej infrastrukturze i logistyce. Jeśli jeden, choćby najdrobniejszy element zawodzi, wtedy cała skomplikowana układanka sypie się jak domek z kart. Przekładając to na realia dowolnej fabryki: w najlepszym przypadku kończy się na obniżeniu efektywności całego procesu produkcyjno-dostawczego. O najgorszych wypadkach lepiej nawet nie myśleć. Zbudowanie optymalnej instalacji złożonej z wielu połączonych ze sobą urządzeń to wyjątkowo wymagające zadanie, w którym nie wolno pominąć żadnego szczegółu. Takim detalem, stosunkowo często niedocenianym, jest armatura przemysłowa wysokiej jakości. Osprzęt w rodzaju rur, węży, elastycznych przewodów, zaworów, filtrów, przepustnic, różnorodnych złączy i innych akcesoriów raczej nie rzuca się w oczy podczas obchodu. Niektórzy przedsiębiorcy zorientują się, że coś jest nie tak dopiero wtedy, kiedy dojdzie do poważniejszej awarii. Tymczasem regularna kontrola maszyn oraz modernizacja armatury przemysłowej w odpowiednim czasie mogą skutecznie zapobiec niepotrzebnym stratom.

Biednych nie stać na oszczędzanie – wybieraj sprawdzony, wytrzymały osprzęt

Kierowanie się tylko i wyłącznie niską ceną przy zakupie wyposażenia do zakładu świadczy o nieprawdopodobnej wręcz lekkomyślności. Przysłowiowa „chińszczyzna po taniości” może i kosztuje śmiesznie mało, ale zazwyczaj charakteryzuje się również mało imponującą jakością. W efekcie trzeba ją zmieniać zdecydowanie częściej niż armaturę przemysłową od rzetelnego producenta – takiego jak polskiej firmy Tobi. I tak koszty rosną, grosik do grosika, a przecież znacznie lepszym z ekonomicznego punktu widzenia wyjściem jest inwestowanie z myślą o perspektywie długoterminowej. Innymi słowy: korzystniej dla firmowych finansów będzie wydać raz nieznacznie większą kwotę niż systematycznie wrzucać mniejsze sumy do studni bez dna.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
60%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group