Sobota, 10 czerwca
Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty
Czytających: 4986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ku pamięci Norwida

Poniedziałek, 26 lipca 2021, 6:43
Aktualizacja: 9:04
Autor: red
Wałbrzych: Ku pamięci Norwida
Fot. organizatorzy
Biblioteka pod Atlantami zaprasza na wystawę „Norwid 2021 – księgą i obrazem”, którą będzie można obejrzeć już od 2 sierpnia w Galerii pod Atlantami.

Wystawa organizowana jest w ramach obchodów Roku Norwida. Sejm RP, podejmując uchwałę ustanawiającą 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida, napisał:

„Twórczy wkład Norwida w nowoczesną polską literaturę, a szerzej w polską kulturę, jest ogromny, na wielu polach decydujący. W uznaniu zasług dla polskiej sztuki, dla polskiego życia umysłowego i polskiej kultury, w dwustulecie jego urodzin, Sejm Rzeczypospolitej ogłasza rok 2021 Rokiem Cypriana Norwida”.

Głównym cel, jaki przyświecał nam przy tworzeniu wystawy, to ukazanie mało popularnych faktów z życia Cypriana Kamila Norwida oraz jego nieznanej szerzej twórczości artystycznej: malarstwa, rysunku, grafiki i karykatury.

Od września zapraszamy na wystawę grupy zorganizowane, dla których oferujemy oprowadzanie kuratorskie. Również od września wystawie towarzyszył będzie konkurs oraz mobilna gra w aplikacji ActionTrack, której bohaterem będzie Cyprian Kamil Norwid.
Wystawę obejrzeć można od 2 sierpnia do 29 października. Szczegółowe godziny otwarcia dostępne są na atlanty.pl

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group