Czytających: 5174

Stanowice koło Gorzowa Wlkp.: Kuba Isański i Kuba Piątek najlepsi

Środa, 9 grudnia 2009, 12:15
Aktualizacja: 12:45
Kuba Isański oraz Kuba Piątek zdobyli kolejno złoty i srebrny medal podczas XIV Turnieju Mikołajkowego Miniżużla dla 6–latków rozgrywanego w Stanowicach pod Gorzowem Wielkopolskim. Były to pierwsze oficjalne zawody tej dwójki młodych speedway–owców.

Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motocyklowe Chełmiec robi wszystko, aby żużel w naszym mieście rozwijał się w jak najszybszym tempie. Podczas imprezy w Stanowicach 6-latkowie po raz pierwszy wystartowali na tak równym i bardzo dobrze przygotowanym do zawodów torze.

Program składała się z czterech wyścigów na dystansie trzech okrążeń. Rywalami wałbrzyszan byli zawodnicy z Wawrowa. Pierwszy wyścig bez problemów wygrał Kuba Isański. Tuż za nim uplasował się Kuba Piątek i WSM zdobyło komplet punktów. W drugim biegu po zaciętej walce ponownie Isański zdobył 4 oczka. Tym razem Piątek dojechał do mety jako trzeci, ale nie zmieniło to klasyfikacji generalnej. W trzeciej rundzie zawodów najlepszy okazał się Piątek, który o grubość opony wyprzedził młodego Isańskiego. Taki sam przebieg miał czwarty wyścig. Na ostatnim łuku błąd popełnił Kuba Isański i to Kuba Piątek dojechał do mety z 4 punktami. W pierwszych oficjalnych zawodach dwójka wałbrzyszan wywalczyła pierwsze dwa miejsca. Nie lada wyczyn.

- Klub z Wawrowa domaga się rewanżu, więc nie mamy wyboru. Jak najszybciej musimy doprowadzić stadion Victorii na Sobięcinie do stanu pozwalającego na rozgrywanie oficjalnych wyścigów miniżużla - powiedział Paweł Isański, prezes WSM Chełmiec.

W starszej grupie wiekowej wystartowało jeszcze dwoje wałbrzyskich zawodników. Emilia Isańska w grupie 10 żużlowców zajęła 5 miejsce, a Mateusz Dyrynek uplasował się na 8 pozycji.

- Niestety WSM nie dysponuje jeszcze motocyklami 80-125ccm, więc o nawiązaniu walki z najlepszymi nie było szans - dodał Isański.