Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 3370
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kursy szybowcowe ruszają 10 listopada

Wiadomości: Świebodzice
Piątek, 2 listopada 2012, 6:13
Aktualizacja: 7:57
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach otrzymało zgodę na uruchomienie szkółki szybowcowej na gminnym lądowisku. Szkoleniowy szybowiec “Puchatek” oraz “Bociek” zostały już zarejestrowane w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego i będą mogły “pełnić służbę" na lądowisku przez najbliższy rok. A już 10 listopada odbędzie się spotkanie organizacyjne dla chętnych do nauki latania.

Pierwsze oblatywanie szybowca na lądowisku odbyło się w niecodziennych warunkach – na pierwszym śniegu, który spadł w sobotę, 27 października.

- W najbliższy weekend po Wszystkich Świętych planujemy oblot “Boćka” oraz loty na “Puchatku” i szkolenie praktyczne mechaników wyciągarkowych – zapowiada Grzegorz Glegoła, szef Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach. – Niebawem rozpoczynamy szkolenie teoretyczne do licencji PL(G) zgodnie z posiadanym certyfikatem.

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę, 10 listopada 2012, o godz.11.00, w siedzibie TLS-u czyli w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach, ul. Wolności 13 . Poprowadzi je Szef Wyszkolenia Ośrodka Szkolenia TLS, instr. pil. Grzegorz Glegoła.

W programie spotkania: zapoznanie z warunkami uczestnictwa w kursie, uprawnieniami absolwentów kursu, możliwościami szkolenia praktycznego na Dolnym Śląsku, w tym w Świebodzicach oraz perspektywami rozwoju lotniska w Świebodzicach i działalności stowarzyszenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group