Zalogowanych: 5

Wałbrzych: Kwiatek nie zwalnia tempa

Wtorek, 10 grudnia 2013, 14:00
Aktualizacja: 14:01
W miniony weekend 6–8 grudnia odbyła się jedna z największych imprez jeździeckich w Polsce– pierwsza część Cavaliada Tour 2013/2014.

Cavaliada odbyła się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas tego wydarzenia odbył się pierwszy etap Volkswagen Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi.

Bartłomiej Kwiatek- reprezentant Sudeckiego Ludowego Klubu Sportowego Książ i Stada Ogierów w Książu, rywalizował z aktualnymi medalistami Parokonnych Mistrzostw Polski i dwoma zawodnikami wyłonionymi podczas kwalifikacji. Kwiatek, który nie posiada w powożeniu parą tak dużego doświadczenia jak jego rywale, stanął na wysokości zadnia i w piątkowym konkursie zajął drugie miejsce - ustępując jedynie złotemu medaliście Mistrzostw Polski. Sobotni konkurs okazał się jeszcze bardziej udany i Bartek wraz z końmi Sonet i Jack Daniell's oraz luzakiem Danielem Kłosowskim pokonali w pięknym stylu wszystkich rywali.

Efektem precyzyjnej i szybkiej jazdy oraz zajęcia drugiego i pierwszego miejsca jest objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Przed Kwiatkiem jeszcze dwa etapy VW HPPP, które odbędą się w marcu, najpierw w Lublinie oraz finałowe przejazdy tydzień później w Warszawie.