Wałbrzych: Kwiatek startował z powodzeniem

Wtorek, 19 maja 2015, 10:08
Aktualizacja: 10:09
Bartłomiej Kwiatek w ubiegły weekend wystartował na CAI 3* Nemcice u Kolina.

Choć konkurencja była dość duża, Kwiatek był jednym z faworytów. Na CAI zawodnik wystartował dwoma końmi - podstawowym Lokanem i drugim koniem - Nigerem. Już w pierwszy dzień w konkursie ujeżdżenia, Lokan zmiażdżył konkurencję wynikiem 37,82pkt wygrywając bezkonkurencyjnie. Niger uplasował się tuż za podium na 4 pozycji. Maraton był na podium - Lokan zajął drugie miejsce, Niger trzecie - Lokanowi pozwoliło to obronić pierwsze miejsce po dwóch dniach, a Nigerowi przesunąć się na trzecią pozycję. Konkurs zręczności tylko przypieczętował znakomitą formę zawodnika i koni. Lokan z jedną zrzutką zwyciężył w całych zawodach! Niger pokonał parkur na
podwójne zero stając na trzecim miejscu podium! Podwójne podium to ogromny sukces. Zawodnik po raz kolejny potwierdza, że stanowi ścisłą światową czołówkę.

Kolejne zawody to kwalifikacje do Mistrzostw Świata Młodych Koni - 22-24.05.2015 Bogusławice.