Niedziela, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5320
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Łącznik jest niezbędny

Środa, 10 sierpnia 2022, 7:30
Aktualizacja: 10:04
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Łącznik jest niezbędny
Fot. Miasto Kamienna Góra
Z członkiem zarządu województwa Tymoteuszem Myrdą, burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz m.in. o planach budowy łącznika z drogi wojewódzkiej nr 367 (z Wałbrzycha) do węzła S3 w Ptaszkowie.
- Z członkiem zarządu województwa Tymoteuszem Myrdą rozmawiałem o rewitalizacji linii kolejowej do Kowar. Od tego zależy przeniesienie załadunku kamienia z kopalni Ogorzelec, który od wielu lat odbywa się na bocznicy przy ulicy Towarowej - informuje burmistrz.

Jeśli tylko województwo pozyska środki na ten cel, odbudowa odcinka do Ogorzelca mogłaby się zacząć w przyszłym roku. Na to z utęsknieniem czekają mieszkańcy Towarowej oraz okolicy. Zainteresowana odbudową jest także dyrekcja kopalni, co potwierdził jej przedstawiciel Radosław Wojtczak.

Drugim tematem rozmowy z marszałkiem były plany budowy łącznika z drogi wojewódzkiej nr 367 (z Wałbrzycha) do węzła S3 w Ptaszkowie.

- Samorząd województwa zobowiązał się do koordynowania prac projektowych. Spodziewa się jednak współudziału nie tylko naszego miasta, ale też gminy Kamienna Góra i powiatu. W tej sprawie mam nadzieję rozmawiać niebawem zarówno z wójtem Patrykiem Strausem jak i starostą Jarosławem Gęborysem. W obu powyższych tematach spotykam się z marszałkiem Myrdą po raz kolejny. Od pierwszych naszych rozmów widzę, że jest wielkim sprzymierzeńcem Kamiennej Góry. Obaj ubolewamy, że nie udało się problemu łącznika rozwiązać przy budowie S3. Nie składamy jednak broni przekonani, że sprawa musi zostać rozwiązana tak, jak oczekują tego mieszkańcy Kamiennej Góry - dodaje burmistrz.

Twoja reakcja na artykuł?

40
69%
Cieszy
8
14%
Hahaha
4
7%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
4
7%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group