Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2052
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lady Gaga na finał Idola w Głuszycy

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Sobota, 12 czerwca 2010, 8:54
Aktualizacja: 8:55
Autor: red
Zorganizowanie konkursu wokalnego spotkało się z dużym zainteresowaniem głuszyckich uczniów
Fot. użyczone
O tytuł Idola – muzycznej osobowości scenicznej – walczyło w tym roku 9 osób. Konkurs uświetnił występ Lady Gaga.

Muzyczne zmagania dla głuszyckich gimnazjalistów zostały zorganizowane już po raz szósty. - Idea konkursu podobna jest do tej, jaka była swego czasu w programie telewizyjnym - chcemy spośród młodzieży gimnazjalnej wyłonić osobowości sceniczne – mówi inicjator konkursu Radosław Zychal, nauczyciel muzyki w Gimnazjum Publicznym w Głuszycy i dodaje: - Na pewno w przypadku tego konkursu najważniejsze są uzdolnienia wokalne, ale osoba śpiewająca musi się jeszcze swobodnie czuć na scenie i nawiązać dobry kontakt z publicznością.

W tym roku w eliminacjach udział wzięło 45 osób, z których do finału zakwalifikowało się 12, a wystąpiło 9, bowiem nie każdemu starczyło odwagi, aby zaprezentować się przed licznie zgromadzoną publicznością w głuszyckim Centrum Kultury.
- Idol stanowił dla nich pierwszy etap pokonywania tremy – wyjaśnia Radosław Zychal. Konkursowicze wykonali dwa utwory, a jury składające się z 4 nauczycieli oraz 8 uczniów pierwsze miejsce przyznało Roksanie Nawrockiej za interpretację piosenki Edyty Geppert ,,Kocham cię życie”. Drugie miejsce zajęły dwie osoby – Michał Malec oraz Paulina Kocik, a trzecie Anna Kmita.

- Roksana ma mocny głos. To jej atut. Poza tym dobrze czuje się na scenie. W tym roku reprezentowała naszą szkołę na Międzynarodowym Konkursie ,,Kluczborskie Trele”. Chciałbym jednak zwrócić jeszcze uwagę na Michała Malca, który bardzo dobrze wykonał
trudną piosenkę z repertuaru Mieczysława Szcześniaka – komentuje inicjator konkursu.

Podczas obrad komisji konkursowej publiczność bawiła m.in. Lady Gaga, której występ został przyjęty owacjami na stojąco – w tym przypadku talent aktorski zaprezentował jeden z uczniów klasy III.
- Konkurs stanowi możliwość sprawdzenia swoich talentów, a w końcu szkoła jest po to, aby je odkrywać i doskonalić – podsumowuje Radosław Zychal.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group