Piątek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3670
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Lady Jazz zaśpiewała w A’Propos

Wtorek, 7 grudnia 2010, 8:49
Aktualizacja: 8:50
Autor: Sven
Wałbrzych: Lady Jazz zaśpiewała w A’Propos
Fot. Iwona Ziółkowska
Mieli rację wszyscy, którzy wybrali się do klubu A’Propos. Wspaniały wieczór zapewniła publiczności Sibel Kose.

Sibel Kose jest w Turcji nazywana Pierwszą Damą Jazzu. O czołowe miejsce wśród wokalistek jazzowych może się ubiegać także w Polsce, bowiem bywa w naszym kraju od wielu lat. Po raz pierwszy wyraźnie zaznaczyła swoją obecność w 1992 roku, zdobywając pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Od tamtego czasu regularnie pojawia się w Polsce, dając koncerty w towarzystwie naszych muzyków jazzowych.

Tym razem przyjechała na zaproszenie Zbigniewa Lewandowskiego. W skład jego zespołu wchodzą: Bogdan Hołownia – fortepian, Stan Michalak – kontrabas i oczywiście Zbigniew Lewandowski – perkusja.

Wałbrzyskiej publiczności zespół zaprezentował między innymi utwory z płyty „Just Friends”. Przy jej nagraniu Sibel Kose towarzyszył zespół w składzie: Bronek Suchanek, Kazimierz Jonkisz i Bogdan Hołownia. Ponadto usłyszeliśmy kilka utworów Michela Legranda. Występ zakończył „Winter Wonderland” Dicka Smitha i Felixa Bertranda oraz życzenia wesołych świąt.

W najbliższy piątek, 10 grudnia, akustycznie zagrają: Wojciech Waglewski – gitara i śpiew oraz Bartosz „Boruta” Łęczycki – harmonijka ustna. Na Męską Muzykę zaprasza Klub A’Propos.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group