Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4670
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Lasy i szlaki pod kontrolą

Wtorek, 30 kwietnia 2024, 12:39
Aktualizacja: 13:11
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Lasy i szlaki pod kontrolą
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci współpracują na co dzień z różnymi służbami. W dbałości o bezpieczeństwo na terenach leśnych łączą zadania służbowe również z funkcjonariuszami Straży Leśnej. W dniu wczorajszym wspólnie przeprowadzili działania porządkowe, podczas których patrolowali dukty leśne, a także sprawdzali miejsca w których dochodzi do popełniania wykroczeń i przestępstw.

Jednym z ustawowych zadań Policji jest zapewnienie bezpieczeństwa na obszarach leśnych między innymi przed kłusownictwem, kradzieżami drewna. W tym zakresie Policja współpracuje z partnerami, tj. służbami, które w swoich zadaniach mają zapewnienie bezpieczeństwa na obszarach leśnych.

W dniu wczorajszym policjanci z wałbrzyskiej komendy, z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach oraz Komisariatu Wodnego Policji we Wrocławiu wspólnie z funkcjonariuszami z: Państwowej Straży Rybackiej z Legnicy, Straży Leśnej z Wałbrzycha, Kamiennej Góry i Jugowa oraz ze strażnikami Straży Miejskiej z Wałbrzycha, przeprowadzili działania pn. „Bezpieczny las”. Mundurowi mieli do dyspozycji pojazdy terenowe, quady oraz drona. Kontrolowali okolice duktów leśnych, ciągów komunikacyjnych na terenie podległym Komisariatowi Policji w Boguszowie-Gorcach i Głuszycy. W ramach takich działań funkcjonariusze pilnują i dbają o to, by las nie był niszczony, a w przypadku zagrożenia działają chroniąc jego charakter. Jest to niezbędne, aby zachować walory tego specyficznego miejsca.

Strażnicy mają dziś duże możliwości kontrolowania, wykrywania i ścigania wszelkich przejawów wandalizmu, kradzieży i kłusownictwa. Mają także obowiązek egzekwowania od korzystających z lasu przestrzegania przepisów prawnych, których celem jest ochrona lasu przed szkodnictwem. W tym wszystkim pomagają im policjanci.

W czasie wspólnych służb, mundurowi zwracają szczególną uwagę między innymi na osoby, które naruszają zakaz wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, czy też zatrzymują się na drogach publicznych i stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tereny patrolowanych lasów objęte są coraz częściej monitoringiem wizyjnym, z którego materiał filmowy stanowi dowód w prowadzonych postępowaniach.

Podczas przeprowadzonych działań strażnicy ujawnili jedno wykroczenie związane z niedostosowaniem się do przepisów dotyczących łowienia ryb.

Twoja reakcja na artykuł?

12
52%
Cieszy
6
26%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
22%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group