Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 2620
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Lato w Teatrze” rozpoczęte

Niedziela, 13 lipca 2014, 16:30
Autor: red
Wałbrzych: „Lato w Teatrze” rozpoczęte
Fot. organizatorzy
Ponad 28 tys. zł na realizację projektu „Lato w Teatrze” otrzymał Wałbrzyski Ośrodek Kultury z Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Bezpłatne warsztaty organizuje WOK na Białym Kamieniu w terminie od 11 do 26 lipca.

Po raz czwarty WOK w Wałbrzychu zaangażował się w ogólnopolski projekt. W tym roku uczestnicy przygotują spektakl pt. „Odbicia światów”. Motywem przewodnim przedstawienia będzie lustro. Zjawisko odbicia oraz zwierciadła intrygowały ludzkość od niepamiętnych czasów, a objawy tego zafascynowania można znaleźć praktycznie w każdej kulturze i na gruncie każdej ze sztuk. Sama struktura spektaklu będzie przywodzić na myśl wyjątkowy „gabinet luster” – każda ze scen i instalacji wizualno – dźwiękowych będzie swoistym krzywym zwierciadłem, w którym odbijać się będą marzenia, pomysły i obawy twórców, ale i decyzje podejmowane przez widzów. Uczestnicy projektu wykorzystają zjawisko palindromów, czyli użycia wyrazów i zwrotów, które brzmią tak samo czytane od lewej do prawej i od prawej do lewej.

Uczestnicy projektu będą podzieleni na 4 grupy: aktorską, muzyczną, scenograficzną oraz promocyjno-dziennikarską.

„Lato w Teatrze” to dla młodych ludzi szansa na zdobycie nowych umiejętności, aktywne spędzenie wakacji, uruchomienie twórczego potencjału i rozwijanie wyobraźni, przeżycie niezapomnianej teatralnej przygody. Dwutygodniowe warsztaty odbywają się w 30 miastach w Polsce, młodzież poznaje „alfabet teatru” pod opieką profesjonalnych artystów.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group