Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 2867
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Laureaci konkursu "WSSE Tech LAB" odebrali nagrody

Sobota, 18 maja 2019, 12:11
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Laureaci konkursu "WSSE Tech LAB" odebrali nagrody
Fot. Robert Bajek
W siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST–PARK” odbyło się wczoraj uroczyste spotkanie, podczas którego laureaci konkursu "WSSE Tech LAB – Kreatywna i innowacyjna szkoła” odebrali nagrody.

Konkurs "WSSE Tech LAB" polegał na nakręceniu krótkiego filmu, ukazującego kreatywność i innowacyjność szkoły i promowaniu go poprzez szkolne media społecznościowe. Celem konkursu było rozbudzenie kreatywności u młodzieży, podniesienie umiejętności pracy zespołowej oraz wspieranie innowacji i szkolnictwa branżowego. Organizatorem i sponsorem konkursu "WSSE Tech LAB" była Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” i prowadzony przez Strefę Klaster Edukacyjny INVEST in EDU. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej oraz kuratorów oświaty: dolnośląskiego, opolskiego i wielkopolskiego.

- Dzisiaj mamy rozstrzygnięcie konkursu "WSSE Tech LAB", dotyczącego promowania kreatywności, innowacyjności i szkolnictwa branżowego. Zadaniem zespołów było nakręcenie maksymalnie pięciominutowych filmów, poświęconych kreatywnej innowacyjnej szkole i promowanie go w mediach społecznościowych. Efektem tego konkursu jest przyznanie dziesięciu szkołom bardzo znaczących nagród w łącznej wysokości 200 000 złotych, z przeznaczeniem na zakup sprzętu laboratoryjnego, niezbędnego w ich codziennej pracy i nauce. Mamy nadzieję, że rozbudzi to kreatywność u młodzieży, umożliwi lepsze zaznajomienie się z nowoczesnymi technologiami i podniesie poziom kompetencji. Uczniowie są bardzo kreatywni i wiem, że z bardzo dobrym efektem wykorzystają przyznane im środki, bo to już widać po tych filmach - powiedział Michał Szukała - Wiceprezes WSSE "INVEST-PARK".

Nagrody o łącznej wartości około 200 tys. zł otrzymało 10 szkół z Dolnego Śląska
i Opolszczyzny oraz blisko 50 uczniów i nauczycieli. Każda szkoła otrzymała vouchery w wysokości 17 tys. zł na doposażenie swoich pracowni, natomiast wszyscy członkowie zwycięskich zespołów otrzymali nagrody o wartości 500 zł. Wśród nagrodzonych szkół znalazły się następujące placówki: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie, Noworudzka Szkoła Techniczna, Publiczna Szkoła nr 2 z oddziałami integracyjnymi w Świebodzicach, Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie, Zespół Szkół nr 5 w Wałbrzychu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku, Zespół Szkół nr 1 w Świdnicy, Technikum nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie we Wrocławiu, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Wałbrzychu i Zespół Szkół nr 2 im H. Kołłątaja w Wałbrzychu.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group