Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 3823
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Laurka i słodycz za dobre zachowanie na drodze

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 21 kwietnia 2011, 20:06
Aktualizacja: 20:14
Autor: Sven
Fot. Sławomir Pawlik
Kolorowe i własnoręcznie wykonane laurki dostawali od dzieci kierowcy, którzy prawidłowo reagowali na pieszych, zbliżających się do przejścia przez jezdnię.

Akcja rozgrywała się przez kilkadziesiąt minut na przejściu dla pieszych obok Publicznej Szkoły nr 28 przy bardzo ruchliwej Alei Wyzwolenia. Obok znajduje się jeszcze Przedszkole „Siódemka” i Zespół Szkół nr 2. Miejsce ruchliwe i dość niebezpieczne.

Małoletni użytkownicy chodników i przejść dla pieszych trenowali prawidłowe i bezpieczne poruszanie się w niebezpiecznych miejscach pod okiem strażników miejskich z inspektorem Krukiem na czele oraz wychowawcami wałbrzyskiego Hufca Pracy.

Dzieci z uśmiechem, ale skrupulatnie dostosowywały się do zasad poruszania się po przejściu dla pieszych, zatrzymywały się przed krawędzią jezdni, spoglądały w prawo, w lewo i znowu w prawo, by następnie wkroczyć na jezdnię.

- Program „Przyjazny kierowca” jest współorganizowany przez Hufiec Pracy w Wałbrzychu we współpracy ze strażą miejską, policją i hospicjum. Naszym celem jest nauczenie najmłodszych dzieci właściwego i bezpiecznego zachowania się na ulicy. Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych uczyli się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kursy takie przeprowadził Marek Karolczak z wałbrzyskiego hospicjum. Wszyscy uczestnicy akcji rysowali laurki, które wręczamy kierowcom. Od października w naszej akcji wzięło udział ponad trzysta osób. Finał i podsumowanie planujemy na maj – opowiadała Aneta Ajdukiewicz, wychowawca Hufca Pracy 1 – 30.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group