Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 5122
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Legendy o Wałbrzychu

Środa, 15 czerwca 2022, 6:42
Aktualizacja: 8:03
Autor: red
Wałbrzych: Legendy o Wałbrzychu
Fot. organizatorzy
To cykl warsztatów o tematyce rękodzielniczej. Nowoczesny handmade połączymy z legendami i historiami związanymi z Wałbrzychem i okolicami. W planie zajęcia z mydlarstwa, tworzenia aromaterapeutycznych świec i scrapbookingu przeplatane spotkaniami z regionalistami. Na podróż śladami wałbrzyskich legend zaprasza Stowarzyszenie WOK – więcej o kulturze, które jest autorem projektu.

Do udziału w projekcie stowarzyszenie zaprasza uczestników w każdym wieku. Na początek proponujemy spotkania pod hasłem „Śladami Wałbrzyskich Legend”. To otwarte spotkania z dwójką znanych i cenionych regionalistów, którzy opowiedzą o legendach związanych z Wałbrzychem i okolicami.

– Będą to między innymi legendy o tym, jak powstało miasto, czyli o cudownym źródle, które mieściło się pod małym kościółkiem w Śródmieściu, czy też o Lisiej Sztolni. Będą także legendy o Zamku Książ. Spotkania poprowadzą Krzysztof Kułaga, przewodnik i autor książki z legendami o Wałbrzychu oraz Magdalena Woch z Zamku Książ – mówi Justyna Drapała ze Stowarzyszenia WOK – więcej o kulturze.

Pierwsze spotkanie zaplanowano 15 czerwca. Tu Krzysztof Kułaga opowie o wałbrzyskich legendach. Tydzień później, 22 czerwca spotkamy się z Magdaleną Woch, która zdradzi tajemnice Zamku Książ. Oba spotkania zaplanowano o godzinie 18.oo w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Piaskowej Górze.

W drugiej części projektu zapraszamy na warsztaty, na które będą obowiązywały zapisy, a liczba miejsc będzie ograniczona.

Tę część projektu rozpoczniemy 9 lipca od warsztatów mydlarskich. Do mydeł, nawiązując do górniczej historii Wałbrzycha, dodamy między innymi węgiel aktywny.

Na kolejnych warsztatach, 10 lipca, będziemy tworzyć świece sojowe, wzbogacone aromatycznymi, oczyszczającymi czy też pobudzającymi olejkami. Wykonamy także tabliczki zapachowe z wosku ozdobione między innymi suszonymi kwiatami.

Na koniec, 30 i 31 lipca, zaprosimy na dwudniowe warsztaty związane ze scrapbookingiem. Wśród pierwszych scrapbookerów byli Mark Twain i Thomas Jefferson, którzy tworzyli albumy z fotografiami ozdabiane ścinkami z gazet i notatkami.

Szczegółowe informacje dotyczące zapisów dostępne są na stronie www.wok.walbrzych.pl.

W sierpniu przygotowana zostanie wystawa, na której zaprezentujemy stworzone w czasie projektu dzieła. Powstaną także specjalne mapy Wałbrzycha, na których zaznaczone zostaną miejsca związane z legendami.

Projekt „zRęcznie. Historie zaklęte w rękodziele” przygotowany został przez działające przy Wałbrzyskim Ośrodku Kultury Stowarzyszenie WOK – więcej o kulturze i jest finansowany z budżetu gminy Wałbrzych.

Twoja reakcja na artykuł?

3
25%
Cieszy
8
67%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group