Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 3012
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Lepiej sadzić niż wycinać

Środa, 22 marca 2017, 10:04
Autor: red
Wałbrzych: Lepiej sadzić niż wycinać
Fot. organizatorzy
Od chwili, kiedy zgodnie z prawem, nie musimy uzyskiwać pozwolenia na wycięcie drzewa na prywatnej działce, w całej Polsce obserwujemy, jak wycinane są masowo drzewa. W kontrze do tej sytuacji wałbrzyska Inicjatywa Polska postanowiła rozdawać sadzonki drzew.

W sobotę, 25 marca na Piaskowej Górze o godzinie 10.00 przy ul. Broniewskiego pod zegarem członkowie Stowarzyszenia Inicjatywa Polska będą rozdawać sadzonki buków. Czemu ma służyć ta akcja?
– Wraz z utratą kontroli nad wycinką drzew na prywatnych działkach obserwujemy, jak polski – także wałbrzyski – krajobraz zmienia się w karczowisko. To niepokoi jak niefrasobliwie pozbywamy się części przyrody bez uwagi na konsekwencje, jakbyśmy zapominali, że nasz byt i jakość życia zależą bezpośrednio od stanu otaczającego nas środowiska – wyjaśnia dr Małgorzata Beślerzewska, koordynatorka IP w Wałbrzychu i dodaje: – Rozdając sadzonki drzew, chcemy zwrócić uwagę wałbrzyszan na ten problem i jednocześnie zachęcić ich, aby włączyli się w kształtowanie wizerunku naszego miasta jako rzeczywiście „zielonego”.

– Jeśli nie możemy bezpośrednio wpłynąć na kształt prawa dotyczącego wycinki drzew, to chcemy budować świadomość ekologiczną mieszkańców Wałbrzycha, dzięki czemu z większą troską spojrzą na problemy związane ze środowiskiem naturalnym. W czasach, gdy zimą borykamy się ze smogiem, latem coraz częściej zdarzają się okresy suszy to właśnie zieleń miejska jest prostą odpowiedzią na te wyzwania. O aspekcie estetycznym też nie należy zapominać – mówi Mateusz Rambacher, dolnośląski koordynator Stowarzyszenia Inicjatywa Polska.

Do wałbrzyszan trafią sadzonki buków. Są to drzewa niewymagające szczególnej pielęgnacji, jednak należy pamiętać, że buk, to drzewo, które nie nadaje się do małych ogrodów, ponieważ osiąga szerokość i wysokość w około 25 m, ale posadzone na dużej przestrzeni bardzo ładnie się prezentuje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group