Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4301
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Likwidacji gimnazjum w Gorcach na razie nie będzie

Wtorek, 1 marca 2011, 19:14
Aktualizacja: Środa, 2 marca 2011, 7:22
Autor: PAW
REGION, Boguszów-Gorce: Likwidacji gimnazjum w Gorcach na razie nie będzie
Fot. PAW
W ubiegłym tygodniu przedstawiliśmy relację ze spotkania władz samorządowych Boguszowa–Gorc z mieszkańcami dzielnicy Gorce. Mieszkańcy protestowali przeciwko zamiarowi likwidacji gimnazjum w Gorcach. Na razie samorządowcy wycofali się z tego pomysłu, ale nie wiadomo, czy w najbliższych miesiącach temat nie powróci.

25 lutego do Rady Miasta w Boguszowie-Gorcach wpłynął wniosek o wycofaniu się władz samorządowych z zamiaru likwidacji Gimnazjum nr 2 w Gorcach. Nadal jednak w programie sesji pozostał punkt mówiący o wprowadzeniu zmiany obwodu Gimnazjum nr 1 w Boguszowie. To zaniepokoiło niektórych radnych.
- Według mnie pozostawienie tej uchwały o zmianie obwodu Gimnazjum nr 1 w Boguszowie, to furtka, która pozwoli w niedalekiej przyszłości zlikwidować gimnazjum w Gorcach – uważa radny Jerzy Wysocki.

Dlatego też radny Wysocki złożył oficjalny wniosek, by ten punkt wycofać z programu sesji. Jego wniosek poparło zaledwie czworo radnych, a 10 było przeciw.
– Nie chodzi tu o żadną furtkę – mówi burmistrz Waldemar Kujawa. – Ta uchwała daje po prostu możliwość wyboru rodzicom gimnazjum, do którego będą chciały chodzić ich dzieci.

Zdaniem radnego Wysockiego, sens ma tylko całkowita likwidacja rejonizacji w oświacie, bowiem w innym przypadku Gimnazjum nr 2 w Gorcach będzie skazane na likwidację. Inny radny Marceli Lorenc dociekał, dlaczego w ostatniej chwili burmistrz Kujawa wycofał uchwałę dotyczącą zamiaru likwidacji Gimnazjum nr 2 w Gorcach.
- Czasem trzeba zrobić krok w tył, by później zrobić dwa kroki do przodu – mówi burmistrz Kujawa. – Decyzję podjąłem ze względu na atmosferę, jaka panowała wokół tej sprawy.

Ta deklaracja jednak nie przekonuje radnego Lorenca.
- Według mojej wiedzy likwidacja szkoły wymaga zasięgnięcia opinii związków zawodowych, a tu tego zabrakło – mówi Lorenc.

Marian Pierzynka, kierownik wydziału oświaty w Urzędzie Miasta w Boguszowie-Gorcach, jest przekonany, że uchwała przyniesie miastu korzyść.
- Gimnazjum w Boguszowie jest gotowe na przyjęcie dodatkowych uczniów, tymczasem nie możemy tego samego powiedzieć o Gimnazjum w Gorcach – mówi Pierzynka.

Czy zatem zmiana obwodu Gimnazjum nr 1 w Boguszowie to początek końca Gimnazjum nr 2 w Gorcach? Czas pokaże.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group