Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 1638
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lokatorzy na Przywodnej odebrali klucze

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 1 lutego 2019, 16:49
Aktualizacja: Sobota, 2 lutego 2019, 9:24
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj odbyło się uroczyste przekazanie kluczy nowym lokatorom dwudziestu mieszkań socjalnych, które powstały w budynku dawnej szkoły przy ulicy Przywodnej w Wałbrzychu. W budynku zamieszka około 110 osób, w tym blisko 70 dzieci.

- Kończymy wielomiesięczny projekt przebudowy byłej szkoły na mieszkania socjalne. Ogromna większość mieszkań komunalnych w Wałbrzychu jest w gorszym stanie niż te socjalne. Przebudowaliśmy szkołę, żeby ten budynek żył, żeby ta część dzielnicy żyła, żeby rodziny wielodzietne miały godne warunki życia i rozwoju. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej bardzo starannie kwalifikował rodziny do tego, aby te mieszkania otrzymać. Te mieszkania kosztowały dużo. Kosztowało nas to niewiele mniej, niż wybudowanie nowego budynku. Ale chcieliśmy, żeby to co było w tym budynku dobre wykorzystać. Mamy z lokatorami projekt spółdzielni socjalnej, która będzie utrzymywała porządek w tym budynku, wokół i której poprzez Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta przekażemy ulicę 11 Listopada i Noworudzką, żeby osoby pracując tam zarabiały na swoje utrzymanie, żeby miały stałe zlecenia. Proszę, apeluję, przestrzegam, żeby szanować to wspólne dobro - powiedział Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Prace adaptacyjne budynku byłej szkoły prowadzone były w ramach zadania pod nazwą „Przebudowa budynku przy ul. Przywodnej w Wałbrzychu na cele mieszkaniowe”. Zadanie obejmowało przebudowę budynku na mieszkania socjalne i zagospodarowanie przyległego do budynku terenu. W budynku powstało 20 lokali mieszkalnych, komórki lokatorskie w piwnicy i pomieszczenia przeznaczone na suszarnie lub działalność spółdzielni socjalnej. W ramach zadania wyremontowana została też kotłownia gazowa, a cały budynek wyposażono we wszystkie niezbędne instalacje.

Zagospodarowanie przyległego do budynku terenu polegało głównie na utwardzeniu terenu pod drogę dojazdową, utworzeniu chodników i miejsc postojowych dla samochodów, schodów terenowych i muru oporowego. Wykonane zostało też ogrodzenie całego terenu, montaż oświetlenia zewnętrznego, podjazd dla osób niepełnosprawnych i plac zabaw dla dzieci. Przy budynku pojawiły się również elementy małej architektury.

Zadanie, którego całkowita wartość wyniosła 4.780.000,00 złotych brutto, zostało dofinansowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach udzielenia finansowego wsparcia ze środków Funduszu Dopłat w kwocie: 1 220 250, 21 złotych. Wykonawcą prac było Wałbrzyskie Konsorcjum Budowlane Sp. z o. o., a inwestorem zastępczym : Przedsiębiorstwo „INWESTBUD” Spółka Sp. z o.o.

Twoja reakcja na artykuł?

11
44%
Cieszy
3
12%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
16%
Złości
7
28%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Edward 1-02-2019 17:08
Super interesuje się czy radni z PiS panowie Langer oraz Kuriata byli obecni z mieszkańcami bo ostatnio się mocno udzielają w sprawach o których nie mają pojęcia. I mam nadzieję że niejaki JJ Pilchowski też powstrzyma swoje uwagi że ktoś coś szemranego zrobił. Tylko że zrobił a JJ P nic nie zrobił uciekł do stanów i wychował córkę tak że miga się od pracy szkoda tych wnuków bo po takim przodu nic z nich nie będzie, może kiedyś też dostaną taki lokal
~AntyPO 3-02-2019 17:39
do: ~Edward (17:08)
Jak PiS daje 500+ i inne socjale to plujesz jadem. Ale jak daje Romek to strzelasz z radości uszami . Pamiętaj, że Romek robi to na kredyt i ktoś to będzie musiał spłacić .Ciekawe Edwardzie kto to hahahaha. A taka dobra tam była szkoła
~Iwona 1-02-2019 17:56
Brawo Panie Prezydencie :)
~Ja 1-02-2019 19:42
Jeszcze tylko żeby chcieli pracować aby dac dobry przykład swoim dzieciom ....
~Stanisław 2-02-2019 14:23
Śliczny budynek i piękne lokale. Wierzę w tych ludzi że docenią tą pomoc i nie dopuszczą do dewastacji obiektu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group