Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6055
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Lubawska do przebudowy

Czwartek, 17 lutego 2022, 9:20
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Lubawska do przebudowy
Fot. Miasto Kamienna Góra
Prawie 8 mln złotych na przebudowę ul. Lubawskiej w Kamiennej Górze.

Prawie 8 mln złotych trafi do Kamiennej Góry na przebudowę ponad 2-kilometrowego odcinka ul. Lubawskiej. Burmistrz Janusz Chodasewicz wnioskował o tę dotację do Funduszu Dróg Samorządowych. Wojewoda dolnośląski poinformował o przyznaniu środków.

- Jesteśmy jednym z najhojniej dotowanych samorządów w całym województwie dolnośląskim. W tym rozdaniu pieniędzy z Funduszu Dróg Samorządowych znaleźliśmy się na drugiej pozycji. Kamienną Górę wyprzedziła jedynie gmina Żmigród – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz. - Nasz wniosek był dobrze przygotowany i umotywowany. Za wsparcie naszych wysiłków bardzo dziękuję minister Marzenie Machałek – dodaje burmistrz.

Przebudowa ponad 2-kilometrowego odcinka ul. Lubawskiej obejmie: wymianę nawierzchni, budowę chodników i miejsc parkingowych, w miarę potrzeb zostaną wymienione sieci podziemne. Istotna będzie też poprawa bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowania ulic: Lubawskiej i Ziemskiej oraz biegnącej tam ścieżki rowerowej. Realizację inwestycji na ul. Lubawskiej zaplanowano w tym i przyszłym roku. Szacunkowe koszty wszystkich prac to prawie 10 mln złotych. W ciągu trzech ostatnich lat burmistrz Janusz Chodasewicz pozyskał dla miasta ze środków zewnętrznych ponad 48 milionów złotych. W tym czasie na finansowanie inwestycji miasto wydało prawie 65 mln złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

5
63%
Cieszy
2
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group