Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1894
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ludzie Jana Pawła II na wałbrzyskim Rynku

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 26 lipca 2010, 7:55
Aktualizacja: 11:32
Autor: Sven
Jednym z punktów programu były występy sceniczne
Fot. Krzysztof Żarkowski
Po raz piąty Stowarzyszenie „Ludzie Jana Pawła II” zorganizowało w Wałbrzychu imprezę pod nazwą „Sygnał Wolności”.

- „Sygnał Wolności” jest to akcja katolicka polegająca na organizowaniu festynów, nie tylko w Wałbrzychu, również w Świdnicy, Nowej Rudzie, Kłodzku. Celem jest profilaktyka, uświadamianie, że alkohol i narkotyki mają negatywny wpływ na organizm i generalnie na życie. Dzisiejszy festyn ma podtytuł: „Wolni od nałogów, bezpieczni na drodze”, bo mamy dzień św. Krzysztofa – patrona kierowców – zakończył Mariusz Gawlik – wiceprezes Stowarzyszenia „Ludzie Jana Pawła II”.

Akcja rozpoczęła się od mszy w kościele pod wezwaniem św. Aniołów Stróżów, po której można było podjechać w okolice świątyni w celu poświecenia swojego pojazdu.

Poza świętym Krzysztofem festynowi rekreacyjno – edukacyjnemu, patronowali także: biskup świdnicki Ignacy Dec oraz prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski.

Strażacy pokazali akcję ratowania osób poszkodowanych w wypadku drogowym, przedstawiciele Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Motocyklowego „Chełmiec” uczyli, jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym na motocyklu. Przedstawiciele jednej ze szkół jazdy, dzięki tzw. alkogoglom udowadniali, że po alkoholu kierowca widzi świat zupełnie inaczej niż na trzeźwo. Z kolei oficer prasowy KMP w Wałbrzychu – Jerzy Rzymek objaśniał, jakie konsekwencje grożą pijanym uczestnikom ruchu drogowego.
Ponadto przeprowadzono kilka konkursów z nagrodami dla dzieci, a dla wszystkich wystąpili artyści śpiewający piosenki religijne, między innymi Monika Dziurlikowska – gwiazda tego nurtu muzycznego. Festyn zakończono Apelem Jasnogórskim.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~joja 26-07-2010 18:25
A czyi oni są? Jaką partie reprezentują?
~kolo 26-07-2010 18:47
Polską Partię Przyjaciół Piwa chyba reprezentują...
~joja 26-07-2010 19:38
kolejne pieniądze z miasta wydane na promocję grupy nieudacznych pseudo śpiewaczek lansujących się na siłę 3 x do roku za kase miejską ( Sygnał Wolności na Rynku, Pozytywne Granie w Osirze, Msza za Papieża na stadionie )!
~Rebel Yell 27-07-2010 9:04
Grupa wsparcia milosciwie panujacego. Komorka wysoka kultura. Wazne ze beda zdjecia w WIK-u.
Maku 28-07-2010 16:51
Jeny, czepiacie się miłośnikom kościelnego piania do mikrofonu. A niech pieją. Wolę to niż pomnik "DżejPiTu" na Rynku lub gdzieś po drodze. Ej Piotrki! obiecajcie pomnik "DżejPiTu" w kampanii. Zastępy jego pokolenia pójdą za Wami jak w dym. Albo z dymem....
~zła 3-08-2010 19:44
Imprez pt:Sztuka dla sztuki" kto o tej imprezie wiedział ,gzie plakaty ,imformacje?Łatwo się wydaje pieniądze z miejskiej kasy,prawda?Koniec z imprezami o których nikt nie wie.Przecież tam w Rynku było pusto.Jak takie imprezy niewypały organizuje się w Rynku to nie ma co się dziwić ,że ludzie frekfencja nie dopisuje

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group