Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3563
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ludzie Jana Pawła II na wałbrzyskim Rynku

Poniedziałek, 26 lipca 2010, 7:55
Aktualizacja: 11:32
Autor: Sven
Wałbrzych: Ludzie Jana Pawła II na wałbrzyskim Rynku
Jednym z punktów programu były występy sceniczne
Fot. Krzysztof Żarkowski
Po raz piąty Stowarzyszenie „Ludzie Jana Pawła II” zorganizowało w Wałbrzychu imprezę pod nazwą „Sygnał Wolności”.

- „Sygnał Wolności” jest to akcja katolicka polegająca na organizowaniu festynów, nie tylko w Wałbrzychu, również w Świdnicy, Nowej Rudzie, Kłodzku. Celem jest profilaktyka, uświadamianie, że alkohol i narkotyki mają negatywny wpływ na organizm i generalnie na życie. Dzisiejszy festyn ma podtytuł: „Wolni od nałogów, bezpieczni na drodze”, bo mamy dzień św. Krzysztofa – patrona kierowców – zakończył Mariusz Gawlik – wiceprezes Stowarzyszenia „Ludzie Jana Pawła II”.

Akcja rozpoczęła się od mszy w kościele pod wezwaniem św. Aniołów Stróżów, po której można było podjechać w okolice świątyni w celu poświecenia swojego pojazdu.

Poza świętym Krzysztofem festynowi rekreacyjno – edukacyjnemu, patronowali także: biskup świdnicki Ignacy Dec oraz prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski.

Strażacy pokazali akcję ratowania osób poszkodowanych w wypadku drogowym, przedstawiciele Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Motocyklowego „Chełmiec” uczyli, jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym na motocyklu. Przedstawiciele jednej ze szkół jazdy, dzięki tzw. alkogoglom udowadniali, że po alkoholu kierowca widzi świat zupełnie inaczej niż na trzeźwo. Z kolei oficer prasowy KMP w Wałbrzychu – Jerzy Rzymek objaśniał, jakie konsekwencje grożą pijanym uczestnikom ruchu drogowego.
Ponadto przeprowadzono kilka konkursów z nagrodami dla dzieci, a dla wszystkich wystąpili artyści śpiewający piosenki religijne, między innymi Monika Dziurlikowska – gwiazda tego nurtu muzycznego. Festyn zakończono Apelem Jasnogórskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group