Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 4057
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: "Ludzie z klisz" – premiera w Walimiu

Sobota, 25 listopada 2017, 8:24
Aktualizacja: 10:13
Autor: Robert Bajek
REGION, Walim: "Ludzie z klisz" – premiera w Walimiu
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu odbył się premierowy pokaz filmu dokumentalnego "Ludzie z klisz".

Wyreżyserowany przez Mateusza Kudlę film dokumentalny "Ludzie z klisz" przedstawia historię odnalezienia w Górach Sowich przeszło stu wywołanych klisz fotograficznych, zawierających zdjęcia autorstwa Filipa Rozbickiego - nieżyjącego już walimskiego osadnika, organisty, miłośnika fotografii, który na blisko 800 zdjęciach wykonanych w latach 1947-1959 utrwalił życie codzienne mieszkańców Walimia i okolic.

Wyprodukowany przez TVN24 - „Fakty po południu” film "Ludzie z klisz", do którego zdjęcia zrobił Artur Głupczyk, zdobywał uznanie i laury na wielu prestiżowych festiwalach. Wśród nagród warto wymienić Gold Plaque na 53. Międzynarodowym Festiwalu Telewizyjnym w Chicago i główną nagrodę Złotego Delfina na festiwalu produkcji filmowych Corporate Media & TV Awards w Cannes.

Walimską premierę "Ludzi z klisz" poprzedziło spotkanie, podczas którego Łukasz Kazek - pasjonat i znawca lokalnej historii, dzięki któremu klisze Filipa Rozbickiego ujrzały światło dziennie, Mateusz Kudla - reżyser dokumentu, oraz Adam Hausman - Wójt Gminy Walim opowiadali o kulisach powstania filmu, o ludziach ze zdjęć i o znaczeniu tego odkrycia zarówno dla Walimia jak i całego regionu. Spotkanie prowadził Rafał Pawłowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group