Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4380
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ma być lepiej na skrzyżowaniu...

Wtorek, 31 maja 2022, 13:56
Aktualizacja: 14:15
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Ma być lepiej na skrzyżowaniu...
Fot. ilustracyjne
Chodzi oczywiście o to, co obecnie dzieje się na Rondzie Niepodległości. Przedstawiciele ZDKiUM zapewniają, że sytuacja będzie z dnia na dzień się stabilizować i normalizować.

O Rondzie Niepodległości jest w ostatnich dniach bardzo głośno, a to najpierw za sprawą wody zalegającej na rondzie po opadach deszczu (przyczyną zatorów na skrzyżowaniu stały się prawdopodobnie zatkane studzienki i taka sytuacja już nie powinna się powtórzyć), a także dlatego, że została zmieniona w tym miejscu organizacja ruchu i rondo nie jest już rondem, tylko skrzyżowaniem. Kierowcy nie kryją gorzkich słów wobec tej zmiany, ale ZDKiUM zapewnia, że wkrótce będzie lepiej.

- Obszar dawnego ronda Tesco, w którym zostały ulokowane cztery odrębne skrzyżowania, w pierwszych dniach spowodował problemy kierowców, którzy muszą zwrócić szczególną uwagę na oznakowanie i nie jeździć na pamięć i co ważne musimy sobie uzmysłowić, że to nie jest już rondo - mówi Krzysztof Szewczyk z ZDKiUM.
- Do tej pory było to rondo czyli był tu ruch okrężny. Pierwszeństwo mieli kierowcy, którzy byli na rondzie, wszystkie wloty były podporządkowane. W tej chwili podporządkowane są wloty od ulicy Szczawieńskiej i Długiej. Pierwszeństwo jest na głównym kierunku, czyli od ulicy Wieniawskiego - dodaje Krzysztof Fila z UM w Wałbrzychu.

Sytuacja jest analizowana i obserwowana również z drona. To ma pomóc poprawić sytuację na skrzyżowaniu. Tak więc kierowcy nie będą mieli wyjścia i będą musieli nauczyć się radzić sobie z tym skrzyżowaniem, które w pierwszych dniach przysparza kierowcom wiele problemów. Wkrótce kolejne odcinki obwodnicy będą oddawane do użytku. Za dwa tygodnie prawdopodobnie zostanie uruchomiony ruch na ulicy Wyszyńskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

11
23%
Cieszy
10
21%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
8
17%
Złości
17
36%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group