Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 3021
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Magia świąt w "15"

Środa, 23 grudnia 2020, 11:21
Autor: red
Wałbrzych: Magia świąt w "15"
Fot. organizatorzy
W szkole nie ma dzieci, większość nauczycieli pracuje zdalnie. Co tu myśleć o świątecznym wystroju i nastroju.

Wprawdzie udekorowany hol szkoły przypomina o nadchodzących Świętach, ale atmosfera jakby inna niż zwykle. Trudno też w takich warunkach o twórcze pomysły, a nieobecność uczniów dodatkowo odejmuje energię do działania.

Ale dusza nauczycielska nie byłaby dusza nauczycielską, gdyby czegoś nie wymyśliła. I tak powstał pomysł zorganizowania warsztatu Świętego Mikołaja. W domach chętnych uczniów i nauczycieli zostały uruchomiane „linie produkcyjne” wytwarzające pierniki. Zaczęło się ogólnoszkolne „pierniczkowanie”. Kiedy korzennych wypieków było wystarczająco dużo przyszedł czas na ich dekorowanie. Jak to w czasach pandemii bywa, zdobienie miało charakter hybrydowy. Reprezentacja uczniów i nauczycieli, z zachowaniem reżimu sanitarnego lukrowała pierniki w szkole. Część dzieci uczestniczyła w warsztatach w domu dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii informatycznej.

Praca w Warsztacie Mikołaja odbywała się w świątecznie udekorowanym pomieszczeniu i przy dźwięku rozbrzmiewających kolęd.
Efekt podjętych działań przeszedł najśmielsze oczekiwania. Kiedy ozdobione pierniki zostały ułożone na stołach, powstała wielka mozaika. Każdy z pierniczków odzwierciedlał wyjątkowość jego twórcy. Na koniec zapadła decyzja – pierniczki powędrują do domów dziecka. Niespodzianka ucieszy dzieci, a uczniom i nauczycielom pozostaną miłe wspomnienia, poczucie, że warto działać razem nawet (a może tym bardziej) w trudnych czasach oraz przekonanie, że „pierniczkowanie” to fajna sprawa.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
2
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group