Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 3091
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Mają pomysł na teatr

Sobota, 24 kwietnia 2021, 6:39
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Mają pomysł na teatr
Fot. CK Jedlina–Zdrój
W Jedlinie–Zdroju powstaje szkicowy zamysł teatralnego przedsięwzięcia dla młodzieży od 15 roku życia.

Próby odbywałyby się w soboty od godz. 11/12 do 15/16, choć wszystko pozostaje jeszcze do ustalenia. Niewykluczone, że finalne prezentacje efektów tych warsztatów będą mieć miejsce w kościele poewangelickim przy ul. Jana Pawła II w Jedlinie-Zdroju.

Chętnych zapraszamy, po wcześniejszym zgłoszeniu mailowym na imprezy@jedlinazdroj.eu lub telefonicznym pod nr 606 732 361, na pierwsze spotkanie informacyjne, w sobotę 8 maja 2021 r. o godz. 12:00 w Centrum Kultury, podczas którego instruktor omówi zamysł pracy i jej organizację, być może odbędą się też pierwsze ćwiczenia.

A instruktorem jest GRZEGORZ STAWIAK - animator kultury, teatrolog, nauczyciel wiedzy o teatrze oraz pedagog teatru; od wielu lat prowadzi amatorskie zespoły teatralne, pracuje z recytatorami i wykonawcami teatru jednego aktora. Ukończył Wydział Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie, był współzałożycielem autorskich klas teatralnych w XIV LO we Wrocławiu i prowadził zajęcia teatralne w Autorskich Liceach Artystycznych „ALA” we Wrocławiu, uczył także reżyserii we wrocławskim Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy „SKIBA”. Związany od 2002 r. z Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu (prowadzi tu grupę „Trzeci Teatr”), z Dzierżoniowskim Ośrodkiem Kultury, gdzie prowadzi „Teatr Kątem” oraz z Centrum Kultury w Pieszycach („Teatr na Lewą”). Otrzymał Nagrodę Główną i Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej i Sportu 37. Ogólnopolskiego Konkursu „Bliżej Teatru” w kategorii „Instruktor Roku” (2004) oraz odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej (2007). Wychował wielu absolwentów szkół teatralnych, którzy dziś są świetnymi aktorami, inni studiują jeszcze w szkołach teatralnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group